Перегортаємо сторінки Другої світової війни 1939-1945...
5 травняу читальному залі Чернігівської обласної універсальної бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулась зустріч з ветераном Другої Світової війни Онищенком Іваном Омеляновичем.

На зустріч завітали студенти Чернігівського інституту ім. Героїв Крут МАУП, Чернігівського базового медичного коледжу, Чернігівського обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді.
На початку заходу ведуча запропонувала видати шану пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війнихвилиною мовчання.
Ветеран Другої Світової війни Іван Омелянович розповів, що у лютому 1944 року він воював сержантом на Другому українському фронті у 163-ій мотострілковій дивізії, пройшов дорогами Румунії,Угорщини. На півдні Чехословакії 17 грудня 1944 році отримав важке поранення у ногу, був направлений на лікування у шпиталь, де і зустрів довгоочікуванну Перемогу. Лихо й страждання, які пережив ветеран, незмірні. На фронті гинули фронтові товариші,які пліч о пліч відстоювали рідну землю. Вони були різних національностей: українці, узбеки, росіяни, євреї, але разом товаришували, були одностайні,як пальці на однієй руці, і це наближало час перемоги.Після поранення Івана Омеляновича направляють служити у 42 Гвардійську дивізію м. Ніжина. Протягом служби він брав участь у засіданнях військового трибуналу,де засуджували за військові злочини поліцаїв.Маючи досвід народного засідателя ветеран вирішив отримати юридичну освіту у Києвському Національному університеті ім. Т.Г. Шевченка і таким чином продовжити боротьбу зі злочином. Після закінчення освіти довгий час плідно працював в органах прокуратури.
Молодь щиро подякувала ветерану за цікаву розповідь, яка дуже змістовно відобразила події того часу.
Організатори заходу запропонували молоді переглянути виставки книжок під назвами: «Вічний вогонь нашої пам’яті», «Свідчення тих,хто вижив» та викладку літератури під назвою «Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій, дітей війни, військових».
Студенти зацікавились такими книжками: «Спалені села і селища Чернігівщинив 1941-1943 роках:злочин проти цивільного населення», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (В.Д.Ольшанський), «Спогади-заповіт ветеранів», «БабинЯр» (А.Кузнецов).
Наталія Утиро
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.