Більше половини комунальних газет Чернігівщини планує роздержавлення вже цього року
Перший семінар для керівників комунальних друкованих ЗМІ відбувся в Чернігові.

Тематика заняття передбачала інформаційний, навчальний та правовий компоненти для надання практичної допомоги редакторам комунальних газет, які заявили про намір реформуватися вже цього року.
– Чотирнадцять із 26 комунальних друкованих медіа за рішенням їхніх колективів заявили про намір роздержавитися уже цього року. Решта реформуватимуться з 2017-го. Відтак метою першого семінару стало інформування редакторів районок про поточну ситуацію у медійному просторі Чернігівщини, маркетингову ситуацію та контент друкованих ЗМІ, оцінити мотивацію колективів газет щодо роздержавлення, – каже керівник проекту, голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» Олександр Назаренко. – Окремий блок становив аналіз фінансово-економічних показників діяльності редакцій та напрацювання матеріалів для розробки у майбутньому стратегій розвитку кожного ЗМІ.
Під час семінару редакторам були презентовані впорядковані дані дослідження медіа-ринку області, джерела отримання інформації жителями Чернігівщини.
Докладний аналіз фінансово-економічної діяльності районних комунальних ЗМІ показав критичну залежність окремих ЗМІ від дотацій з місцевого бюджету. На противагу – доходи від реалізації тиражів частини районних видань уже зараз становлять значну частку їхнього валового річного доходу. Очевидно, що такі видання демонструють фінансову спроможність, яка також підкріплюється зростаючими доходами від реклами.
За оцінками експертів, по Україні середній показник частки доходу від реалізації тиражів становить до 40% (дані 2014 року). В області цей показник доходить до 52% (дані 2015 року). Очевидно також і те, що цей показник також суб’єктивно залежить від тиражів видання: чим більшим є тижневий наклад районки, тим більший обсяг коштів, який газета отримує від передплати та продажів у роздрібній мережі.
Що стосується дотацій з бюджету, то тут теж ситуація різниться по кожній районці.
Порівняння дотацій з місцевих бюджетів для районних видань у 2011–2015 роках вказує на специфічність ситуації практично у кожному районі. Окремі видання відмовились від дотацій ще кілька років тому, інші отримують стабільно невеликі суми коштів щороку (на друк та папір), інша група районок значною мірою залежить від бюджетних коштів, сума яких щораз збільшується.
Також редактори мали змогу порівняти такий важливий для розвитку друкованих ЗМІ показник як насиченість, який різниться від 5 до 75 жителів до 1 примірника.
Юридична частина семінару присвячувалась практикуму з обрання методів реформування друкованого видання, особливостям проведення державної реєстрації та внесення за потребою змін до статутних документів. Адже після ухвалення трудовим колективом відповідного рішення, а місцевими радами та РДА – відповідно рішень та розпоряджень про вихід зі складу засновників, розпочинається довгий процес роздержавлення, який, і це вже очевидно, потребуватиме колосальної роботи з узгодження майнових, реєстраційних та розпорядчих питань.
Окремий блок семінару – проведення фокусної групи з редакторами для оцінки загроз та перспектив для друкованих ЗМІ. Її метою стало оцінити поточний стан справ у редакціях газет, їхню готовність до проходження реформи та здатності планувати діяльність реформованого ЗМІ на найближчу перспективу.
Семінар проводився у рамках освітнього проекту «Від комунальних ЗМІ до успішних медіа», що реалізується ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації» (АРЗМІ).
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.