Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 17:32:42

Більше половини комунальних газет Чернігівщини планує роздержавлення вже цього року

04.05.2016   12:08Агенцiя

Перший семінар для керівників комунальних друкованих ЗМІ відбувся в Чернігові.

Тематика заняття передбачала інформаційний, навчальний та правовий компоненти для надання практичної допомоги редакторам комунальних газет, які заявили про намір реформуватися вже цього року.

– Чотирнадцять із 26 комунальних друкованих медіа за рішенням їхніх колективів заявили про намір роздержавитися уже цього року. Решта реформуватимуться з 2017-го. Відтак метою першого семінару стало інформування редакторів районок про поточну ситуацію у медійному просторі Чернігівщини, маркетингову ситуацію та контент друкованих ЗМІ, оцінити мотивацію колективів газет щодо роздержавлення, – каже керівник проекту, голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» Олександр Назаренко. – Окремий блок становив аналіз фінансово-економічних показників діяльності редакцій та напрацювання матеріалів для розробки у майбутньому стратегій розвитку кожного ЗМІ.
Під час семінару редакторам були презентовані впорядковані дані дослідження медіа-ринку області, джерела отримання інформації жителями Чернігівщини.

Докладний аналіз фінансово-економічної діяльності районних комунальних ЗМІ показав критичну залежність окремих ЗМІ від дотацій з місцевого бюджету. На противагу – доходи від реалізації тиражів частини районних видань уже зараз становлять значну частку їхнього валового річного доходу. Очевидно, що такі видання демонструють фінансову спроможність, яка також підкріплюється зростаючими доходами від реклами.

За оцінками експертів, по Україні середній показник частки доходу від реалізації тиражів становить до 40% (дані 2014 року). В області цей показник доходить до 52% (дані 2015 року). Очевидно також і те, що цей показник також суб’єктивно залежить від тиражів видання: чим більшим є тижневий наклад районки, тим більший обсяг коштів, який газета отримує від передплати та продажів у роздрібній мережі.

Що стосується дотацій з бюджету, то тут теж ситуація різниться по кожній районці.

Порівняння дотацій з місцевих бюджетів для районних видань у 2011–2015 роках вказує на специфічність ситуації практично у кожному районі. Окремі видання відмовились від дотацій ще кілька років тому, інші отримують стабільно невеликі суми коштів щороку (на друк та папір), інша група районок значною мірою залежить від бюджетних коштів, сума яких щораз збільшується.

Також редактори мали змогу порівняти такий важливий для розвитку друкованих ЗМІ показник як насиченість, який різниться від 5 до 75 жителів до 1 примірника.

Юридична частина семінару присвячувалась практикуму з обрання методів реформування друкованого видання, особливостям проведення державної реєстрації та внесення за потребою змін до статутних документів. Адже після ухвалення трудовим колективом відповідного рішення, а місцевими радами та РДА – відповідно рішень та розпоряджень про вихід зі складу засновників, розпочинається довгий процес роздержавлення, який, і це вже очевидно, потребуватиме колосальної роботи з узгодження майнових, реєстраційних та розпорядчих питань.

Окремий блок семінару – проведення фокусної групи з редакторами для оцінки загроз та перспектив для друкованих ЗМІ. Її метою стало оцінити поточний стан справ у редакціях газет, їхню готовність до проходження реформи та здатності планувати діяльність реформованого ЗМІ на найближчу перспективу.

Семінар проводився у рамках освітнього проекту «Від комунальних ЗМІ до успішних медіа», що реалізується ГО «Асоціація регіональних засобів масової інформації» (АРЗМІ).

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.