Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 листопада, 06:00:18

Про зміни та новації з акцизного податку під час брифінгу

27.04.2016   13:56Агенцiя

Темою брифінгу для представників районних ЗМІ, що відбувся в ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області стали запроваджені в цьому році зміни та новації з акцизного податку.

Як поінформував завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів інспекції Микола Руденок, за перший квартал поточного року надходження акцизного податку до бюджету міста склали 20 млн  гривень.

Податківець повідомив про суттєві зміни та новації в  адмініструванні акцизного податку, що запроваджені Законом України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», зокрема про запровадження системи електронного адміністрування пального (СЕАРП), яка передбачає кількісний облік отриманого та реалізованого пального; складання акцизної накладної та ведення  Єдиного реєстру акцизних накладних.

Отже, юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального. Реєстрація платника податку здійснюється на підставі поданої особою відповідної заяви не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення такої реалізації.

В ході проведення брифінгу податківець окремо зосередив увагу на затвердженні Міністерством фінансів України від 11.02.2016р. № 49  нових форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядку їх заповнення (форми № 1-РА та № 1-РТ).
«Суб’єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, незалежно від форми власності, повинні подавати звіти до органів ДФС за основним місцем обліку в термін до 10 числа місяця, що настає за звітним. Звіти подаються  в електронній формі засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб», - зазначив податківець.
Наприкінці заходу Микола Руденок наголосив на необхідності своєчасно і у повному обсязі декларувати та сплачувати податки, адже  це запорука фінансової стабільності та добробуту кожного мешканця нашого міста.

Останні новини Чернігівщини

Якими мають бути ветеранські осередки у громадах: у Чернігові стартувала дизайн-сесія «Простори, що об’єднують» 14:50

Ветеранські простори мають бути інклюзивними осередками гідності, доступності та взаємодії в громадах. Це ключова тема дводенної дизайн-сесії, яка сьогодні стартувала у Чернігові, – «Простори, що об’єднують: універсальний дизайн для ветеранських просторів і громад».

 Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності

Зайняв псевдопосаду під час окупації Херсону – затримано підозрюваного у колабораційній діяльності 14:45

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жителю міста Херсон у добровільному зайнятті посади у незаконному правоохоронному органі. Йому інкримінують колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

 «Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень

«Армія відновлення»: на Чернігівщині за 3 роки – понад 33 тис. направлень 14:40

Чернігівщина одна з перших серед областей України долучилася до «Армії відновлення». Це урядовий проєкт щодо організації суспільно корисних робіт, завдяки якому українці мають змогу своєю працею підтримати країну в період воєнного стану.

Соціальні послуги в громаді: доступ, надавачі, вартість 14:37

Кожен із нас потрапляв у ситуацію, коли звертався по підтримку чи допомогу до батьків або друзів, але інколи такої підтримки недостатньо.

Україна тріумфує на чемпіонаті світу з футзалу серед спортсменів з порушеннями зору! 14:36

3 09 до 15 листопада в Анталії (Туреччина) відбувся чемпіонат світу з футзалу серед осіб з порушеннями зору.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини