Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 03:36:08

Відключення гарячої води у квартирах значної частини чернігівців пов’язане з діями постачальників газу

23.04.2016   13:58

До міськвиконкому надходить велика кількість звернень від чернігівців, яких обурює вже майже двотижнева відсутність у їх квартирах гарячої води. У цей час міська влада Чернігова робить усе можливе для того, щоб постачання гарячої води було відновлено якнайшвидше.

На сьогодні в місті гаряча вода відсутня у квартирах тих будинків, які обслуговуються ПАТ «Чернігівтеплокомуненерго».

Причиною відключення стало ненадання НАК «Нафтогаз України» лімітів газу для потреб населення в міжопалювальний сезон. Природний газ у межах цих лімітів коштує 3 тис. грн за 1 тис. куб. м. Натомість підприємство пропонує газ тільки по комерційній ціні близько 8 тис. грн. за куб. м.

У тарифи чернігівців за теплопостачання закладена найменша ціна газу, передбачена саме для населення. Брати на себе збитки, пов’язані з настільки значною різницею в ціні, ані підприємство, ані міський бюджет не можуть.

Одночасно з мешканцями квартир від політики постачальника газу постраждали і лікарні та освітні заклади, тому що відсутні його ліміти і для бюджетних організацій.

При виникненні цієї ситуації керівництво міста доклало всіх зусиль і максимально сприяло тому, щоб «Чернігівтеплокомуненерго» якнайшвидше вирішило проблему єдиним можливим на місцях способом — придбавши комерційний газ для обслуговування цих закладів у іншого постачальника. Сьогодні в Україні це можливо, адже постачання газу на підставі спеціальних ліцензій здійснюють більше 40 компаній.

Завдяки активному сприянню міської влади і швидким діям «Чернігівтеплокомуненерго», постачання гарячої води в лікувальні заклади Чернігова було відновлено вже на другий день. Сьогодні в усі лікарні, в пологовий будинок, у садочки та школи міста гаряча вода подається безперебійно.

Вчора, 21 квітня, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко в Києві з метою захисту інтересів чернігівців і відновлення постачання газу для потреб населення в гарячій воді здійснив робочі зустрічі з Головою правління НАК «Нафтогаз України» та з рядом депутатів Верховної ради України.

У зв’язку з тим, що сьогодні лімітів газу для потреб населення в міжопалювальний сезон не отримала більшість областей України, проблема має вирішуватись на урядовому рівні. Разом з тим, керівництво міста в тому, що залежить від нього, буде всіляко сприяти такому вирішенню.

Також, на перспективу наступного року, Владислав Атрошенко дав доручення використовувати переваги конкурентного середовища на ринку газу набагато ширше.

 

Довідково:

У місті Чернігові на сьогодні гарячої води не мають 194 будинки (23% загальної кількості). Решта під’єднана до Чернігівської ТЕЦ. Технічна можливість об’єднання мереж і постачання тепла від ТЕЦ усім жителям міста на сьогодні відсутня. Реконструкція, яка зробила б це можливим, потребує заміни значної ділянки підземних тепломереж і, відповідно, дуже великих капіталовкладень.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз

Чернігів очікує на договори з НАК Нафтогаз 19:11

У проблемному питанні щодо закупівлі газу для бюджетних закладів, які мають газові котельні і тому тепер мають придбати його самостійно, відбулися деякі процедурні зрушення. Про них повідомив заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко сьогодні, 18 жовтня, на зустрічі керівництва міста з делегацією батьків вихованців дитсадка №66.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 126 нових випадків COVID-19 19:03

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 18 жовтня в області зафіксовано 126 нових випадків COVID-19.

Прокуратура повернула державі землі історико-культурного значення 16:06

Рішенням Козелецького районного суду Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури в інтересах Чернігівської обласної державної адміністрації до приватних осіб та ГУ Держгеокадастру в Чернігівській області про визнання недійсними наказів, свідоцтва про право власності та договору купівлі-продажу.

  Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору

Чернігівська область: рятувальники проводять профілактичні заходи серед громадян приватного житлового сектору 16:04

Проведення рятувальниками Чернігівщини профілактичних відпрацювань житлового сектору є одним із методів боротьби з пожежами.

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

20,8% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 15:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 18 жовтня в області щеплено 377 016 осіб (46,3% від загальної кількості населення).