Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 06:20:48

Хто отримував мільйони за перевезення пільговиків?

21.04.2016   08:08Агенцiя

Розподіл державних грошей як компенсації за перевезення пільговиків – окрема тема, на яку цікаво і варто звертати увагу. Чернігівці вже звикли до постійних сварок водіїв з пільговиками, які згідно з чинним законодавством мають право не платити за проїзд.

Зазначу, що до 2016 року Чернігів отримував субвенції з державного бюджету за перевезення окремих категорій громадян, які згідно з чинним законодавством мають право на безкоштовний проїзд. Так, за інформацією Управління транспорту та зв’язку Чернігівської міської ради, у 2014 році перевізники отримали 22,40 млн. грн. У 2015 році на це із державної казни передбачили 24,35 млн. грн. Окрім цього, перевізники ще отримували компенсацію з міського бюджету м. Чернігова. В 2014 році ця сума склала 5,68 млн. грн., а в 2015 році – 7,8 млн. грн.

І тут найцікавіше: розподіл державних грошей у Чернігові відбувався не серед усіма14 приватними перевізниками, які працювали у 2015 році. Пощастило лише одному – ДП «Пассервіс», який обслуговує половину міських маршрутів. Підприємство в минулому 2015 році отримало з Державного бюджету 2,97 млн. грн. і з міського бюджету – 200 тис. грн. на дачні перевезення. Левова частина субвенцій спрямовується на компенсацію за пільговий проїзд електротранспортом КП «ЧТУ» ЧМР, яке є найбільшим соціальним перевізником у місті Чернігові. В 2015 році компенсація КП «ЧТУ» з держбюджету склала 21,38 млн. грн., з міського бюджету – 7,61 млн. грн.

Отже, в 2015 році ДП «Пассервіс»загалом отримав з бюджету на компенсацію пільгового перевезення – 3,17 млн. грн., а на електротранспорт було виділено – 22, 40 млн. грн.

У 2016 році у державному бюджеті, як відомо, не передбачено коштів на компенсацію перевезень пільговиків. Тому дане питання залишається відкритим і наразі деякі перевізники, в основному це ДП «Пассервіс», відмовляються перевозити пільгові категорії безкоштовно, в разі не забезпечення їх компенсацією. Хоча варто зазначити, що більшість перевізників, які до цього перевозили пільговиків безкоштовно, продовжують працювати в такому ж режимі.


Про знижки на проїзд для школярів

Попри компенсацій, на які очікують перевізники, знижку на проїзд для дітей віком від 6 до 14 років далеко не всі надають. Зазначимо, що знижку 25% вимагає постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 року №176 у період з 1 жовтня по 15 травня.

Окрім того, рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 06.04.2015 року № 77 «Про транспортне забезпечення населення міста Чернігова на 2015 рік» (пункт 5.2) рекомендовано перевізникам, автобуси яких працюють на міських маршрутах загального користування, здійснювати перевезення учнів загальноосвітніх навчальних закладів, при наявності учнівського квитка, за пільговою ціною (іззнижкою 50 % вартості) у період з 1 вересня до 31 травня включно. Така ж норма увійшла й до редакції рішення виконкому міської ради про транспортне забезпечення населення міста Чернігова на 2016 рік.

На даний час перевізники, що обслуговують міські маршрути № 17 «КСК – Дачі (Новоселівка)», № 25 «Хімволокно – стоматологічна поліклініка», № 30 «Пивзавод – завод «Автодеталь» і № 31 «Вул. Одинцова – вул. Ціолковського» автобусами місткістю до 22 пасажирів (марки «Рута», «Дельфін» тощо), протягом навчального року здійснюють перевезення дітей шкільного віку також із знижкою від повної вартості проїзду.


Тетяна Романова, депутат Деснянської районної у м. Чернігові ради

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини