Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 11:30:28

Розібралися, як не втрачати майже 23% тепла через вікна та двері

19.04.2016   10:09

Кожен з нас заслуговує на життя в комфортному та економному будинку. Прийомні батьки Чернігова під час семінару «Хто є власником у багатоквартирному будинку та як можна заощаджувати» розбиралися, як покращити своє житло та зробити його більш енергоефективним.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігівському обласному центрі служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато тепла ми можемо втрачати. Так, через вікна та двері зникає майже 23 % тепла, вентиляцію – близько 20 %, до 33 % – через стіни та 12 % – крізь дах. Якщо зберігати це тепло всередині квартири, тільки уявіть, скільки коштів ми зекономимо. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити тепловтрати будинку», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, учасники обговорили, яким же чином можна уникати тепловтрат. Для цього варто застосувати заходи, які працюватимуть довгий період, наприклад, утеплити фасад, покрівлю або підлогу; встановити індивідуальний тепловий пункт, що дозволить контролювати температуру та не витрачати забагато тепла, коли це не потрібно. Окрім цього можна провести реконструкцію вікон та дверей.

Зокрема, в результаті ущільнення вікон та заміни дверей у під’їзді, безпосередньо в квартирах температура може підвищитися майже на 2-3 градуси. При цьому, треба простежити, аби всі шпарини були ліквідовані. Оскільки навіть при заміні склопакетів наявність шпарин може призводити до втрати тепла.

Присутні цікавилися також державними програмами підтримки реалізації енергоефективних заходів з боку ОСББ та ЖБК. Наостанок всі учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо управління власним житлом, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).