Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 01:36:00

Розібралися, як не втрачати майже 23% тепла через вікна та двері

19.04.2016   10:09

Кожен з нас заслуговує на життя в комфортному та економному будинку. Прийомні батьки Чернігова під час семінару «Хто є власником у багатоквартирному будинку та як можна заощаджувати» розбиралися, як покращити своє житло та зробити його більш енергоефективним.

Захід провела Громадянська мережа ОПОРА у Чернігівському обласному центрі служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Більшість мешканців багатоповерхових будинків не замислюється, як багато тепла ми можемо втрачати. Так, через вікна та двері зникає майже 23 % тепла, вентиляцію – близько 20 %, до 33 % – через стіни та 12 % – крізь дах. Якщо зберігати це тепло всередині квартири, тільки уявіть, скільки коштів ми зекономимо. Звичайні енергоефективні заходи дозволяють значно знизити тепловтрати будинку», – наголосила місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, учасники обговорили, яким же чином можна уникати тепловтрат. Для цього варто застосувати заходи, які працюватимуть довгий період, наприклад, утеплити фасад, покрівлю або підлогу; встановити індивідуальний тепловий пункт, що дозволить контролювати температуру та не витрачати забагато тепла, коли це не потрібно. Окрім цього можна провести реконструкцію вікон та дверей.

Зокрема, в результаті ущільнення вікон та заміни дверей у під’їзді, безпосередньо в квартирах температура може підвищитися майже на 2-3 градуси. При цьому, треба простежити, аби всі шпарини були ліквідовані. Оскільки навіть при заміні склопакетів наявність шпарин може призводити до втрати тепла.

Присутні цікавилися також державними програмами підтримки реалізації енергоефективних заходів з боку ОСББ та ЖБК. Наостанок всі учасники отримали інформаційні матеріали з детальними порадами щодо управління власним житлом, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ