Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 05:46:38

Європу треба будувати в собі...

09.04.2016   11:35Агенцiя

Саме на цьому акцентувала Наталія Романова під час зустрічей з головами територіальних громад Чернігівщини та студентами старших курсів внз Чернігова та Ніжина, що відбулися в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 8 квітня.

Член постійної делегації України в Палаті Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи (з 2006 р.), віце-президент, президент палати регіонів зазначеного конгресу (2012 – 2014), а нині – заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації, розповіла присутнім про досвід, отриманий в європейських інституціях та висловила свою думку щодо процесів реформування системи влади в Україні.

«Головна ідея – позбутися меншовартості, – наголосила Наталія Романова на зустрічі з керівниками громад. – В Європі нема понять «сільський, селищний, міський голова», а є «мер», який представляє та захищає інтереси громади незалежно від її розмірів та чисельності населення. Саме цим ви маєте керуватися, коли йдете відстоювати інтереси громади до високих кабінетів».

Також вона розповіла про значення Європейської хартії місцевого самоврядування. Цей документ дозволяє більш-менш синхронно вибудовувати законодавство про місцеве самоврядування всім 47 країнам, що входять до Ради Європи. Як зазначила Наталія Романова, в Україні склалася парадоксальна ситуація. Наша держава однією з перших ратифікувала всі положення Хартії про місцеве самоврядування, але до цього часу не реалізовані принципи єдиного центру місцевої влади та субсидіарності. Тому процес децентралізації, при всіх існуючих суперечностях, є необхідним етапом у становленні сучасної України. Подібним шляхом пройшли інші європейські країни, хоча перші роки були надважкими.

Наталія Романова також закликала студентів реалізовувати всі можливості для особистого саморозвитку та презентації своєї країни в світі.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 321 новий випадок COVID-19 20:17

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 жовтня в області зафіксовано 321 новий випадок COVID-19. Зокрема 198 — у Чернігівському районі (в тому числі 129 — у Чернігові), 95 — у Ніжинському, 16 — у Корюківському, 12 — у Прилуцькому. 126 захворілих госпіталізовані

  Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами

Випалювання сухої рослинності шкодить довкіллю і карається значними штрафами 20:13

Нині триває осіннє прибирання полів, городів та присадибних ділянок. Часто ці роботи завершуються спалюванням сухої рослинності та пожнивних решток. Це, у свою чергу, може спричинити масштабні пожежі, скорочення біологічного різноманіття, а найстрашніше – людські жертви.

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина»

Визначено кандидатуру на посаду директора РЛП «Ялівщина» 19:20

Засідання відповідної конкурсної комісії провів сьогодні, 27 жовтня, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов.

 Червона зона: як працюватимуть садки та школи

Червона зона: як працюватимуть садки та школи 19:09

З 30 жовтня лише 55 із 426 шкіл Чернігівщини зможуть працювати очно. 100% працівників цих закладів мають «зелений» COVID-сертифікат та повне право працювати у «червоній» зоні, куди з цієї суботи переходить і наша область.

 60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН

60-річний ювілей відзначив Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН 19:02

З визначною датою привітали колектив установи Дмитро Іванов, заступник голови ОДА, Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради, Юрій Лупенко, віцепрезидент Національної академії аграрних наук України та народний депутат України Валерій Зуб.