Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 18:00:45

На засіданні міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу підвели підсумки роботи за 2011 рік

06.04.2012   07:37Агенцiя

В Чернігові відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Рада є консультативно-дорадчим органом при міській раді, а засідання проводяться щоквартально під головування секретаря міської ради Олега Шеремета. У межах координаційної ради активно співпрацюють представники різних служб, відомств, організацій, які опікуються проблемами ВІЛ/СНІДу.

З міського бюджету у 2011 році по спеціальному фонду були спрямовані кошти на матеріально-технічне забезпечення спеціалізованого відділення для надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД, подальший розвиток мережі кабінетів Довіри, забезпечення доступності медичного консультування та безоплатного лабораторного обстеження всіх верств населення на ВІЛ у сумі 147291,82 грн.

Станом на грудень 2011 р. на облік у жіночих консультаціях № 1, № 2 в зв’язку з вагітністю взято 3647 жінок, з них до пологів дворазово обстежено на ВІЛ методом ІФА – 2877 (97,6%) жінок, одноразово – 72 (2,4%).

Для обстеження вагітних, які не обстежені на ВІЛ на догоспітальному етапі, використовуються імунохроматичні тест системи (швидкі тести), якими пологовий будинок забезпечується централізовано за рахунок держбюджету.

Загальна кількість ВІЛ-інфікованих вагітних у 2011 році становила 46 осіб. Виявлені ВІЛ позитивні вагітні направляються до обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом на консультацію та дообстеження. Всі 36 дітей, народжені від ВІЛ інфікованих матерів, отримали антивірусну профілактику передачі ВІЛ від матері до дитини.

На обліку в лікувально-профілактичних закладах міста перебуває 926 ВІЛ-інфікованих, з них 81 дитина. За звітний період міськими закладами охорони здоров’я проведено 29341 обстеження на ВІЛ. Позитивний результат мали 254 особи.

Медичними працівниками приділяється значна увага забезпеченню медичного огляду пацієнтів, які відносяться до диспансерної групи. Пацієнти систематично запрошуються до медичних закладів для проходження медичних оглядів. Однак, охоплення медичними оглядами ВІЛ-інфікованих осіб, виявлених за всі роки спостереження, складає від 20 до 35 відсотків у різних закладах, що вказує на небажання пацієнтів слідкувати за станом свого здоров’я. Серед 220 ВІЛ-позитивних осіб, виявлених у 2011 році, взято на диспансерний облік 161 особу (73,2%). Основна маса пацієнтів відноситься до групи споживачів ін’єкційних наркотичних речовин, що і пояснює ситуацію з диспансеризацією. В останні роки продовжується тенденція до зростання частки осіб, що інфікувались статевим шляхом.

Медична допомога ВІЛ-інфікованим та СНІД-хворим надається усіма медичними закладами міста. Забезпечений необмежений доступ до тестування на ВІЛ. У міських лікарнях № 1, № 2, №4 працюють кабінети “Довіра”, в усіх інших лікувальних закладах – кабінети анонімного безкоштовного обстеження на ВІЛ/СНІД, що сприяє підвищенню доступності до консультування та тестування населення з питань ВІЛ/СНІДу. Крім того, в усіх кабінетах інфекційних захворювань проводиться диспансерний нагляд за ВІЛ/СНІД – хворими пацієнтами.

Спеціалізована медична допомога надається обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом та спеціалізованим відділенням, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні №2. Спеціалізоване відділення міської лікарні №2 є організаційно-методичним центром з питань профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом у місті. У відділенні функціонує 10 ліжок і амбулаторія.

У місті розроблено схему взаємодії лікувально-профілактичних закладів щодо проведення післятестового консультування та взяття на облік осіб із позитивним результатом обстеження на ВІЛ.

Управлінням охорони здоров’я міської ради проводиться щоквартальний моніторинг виконання Програми, інформація оприлюднюється на сайті міської ради.

Спрямовується діяльність педагогічних та учнівських колективів загальноосвітніх навчальних закладів міста на удосконалення інформаційно-освітньої роботи з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, здійснення заходів, спрямованих на зміну ризикованої щодо ВІЛ-інфікування поведінки у дітей та молоді, забезпечення захисту прав ВІЛ-інфікованих учасників навчально-виховного процесу.

В 2011-2012 навчальному році продовжилось вивчення предмету “Основи здоров’я”, введено факультативи та курси за вибором: “Школа проти СНІДу”. Проведено навчання двох вчителів та соціального педагога з даного курсу, видана методична література. Всього підготовлено 38 тренерів.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста Чернігова працюють практичні психологи та соціальні педагоги, які сприяють створенню атмосфери психологічного комфорту і соціальної безпеки особистості в школі, сім’ї, оточуючому середовищі. З метою підвищення дієвості індивідуальної роботи та профілактики шкідливих звичок практичні психологи і соціальні педагоги шкіл використовують інтерактивні форми просвітницької роботи.

У місті приділяється достатня увага питанням профілактики ВІЛ-інфекції серед медичних працівників. У закладах створені режимні комісії з контролю за безпекою щодо ВІЛ-інфікування медичних працівників під час виконання професійних обов’язків. Медичний персонал забезпечений спецодягом, необхідним набором медінструментарію для одноразового використання, деззасобами, аптечками для надання термінової медичної допомоги. Впродовж 2011 року з приводу травм звернулось 5 медичних працівників із медичних закладів міста. Випадків інфікування медичних працівників при виконанні своїх обов’язків немає.

Соціальні працівники Чернігівського відділення Всеукраїнської благодійної організації “Всеукраїнська Мережа людей, які живуть із ВІЛ/СНІД” входять до складу мультидисциплінарних команд обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Ними надаються послуги з соціального супроводу, формування прихильності до антиретровірусної терапії, здійснюється консультування.

На створення та поширення соціальної реклами з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та пропаганди здорового способу життя міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді використано 2750 грн. за рахунок загального фонду міського бюджету (5 тис. екз. рекламної продукції).

За інформацією управління охорони здоров’я міської ради

Останні новини Чернігівщини

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині 16:45

Наприкінці минулого року в новозбудованому готелі «Reikartz Nizhyn» («Optima Collection» Ніжин), що розташований на в’їзді в місто, біля центрального вокзалу та основних транспортних розв’язок, відкрився новий ресторан «Родинне Древо».

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції…

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції… 16:38

Комп’ютер, монітор, офісне крісло, термінал, мобільний телефон, настільна лампа – майже в 70 тис. грн обійшлося робоче місце для завідувача складу СТОВ «Батьківщина» (сел.Срібне)

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини