В Чернігові розпочав роботу Всеукраїнський науково-практичний симпозіум: “Первинні імунодефіцити у дітей – рання діагностика, лікування”

Участь у заході беруть як українські провідні дитячі лікарі – імунологи, так і іноземні спеціалісти. В ході роботи учасники симпозіуму розглянуть досягнення і проблеми сучасної імунології та обговорять питань пов’язані з діагностикою та лікуванням імунодефіцитів у дітей.
Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Віктор Тканко відмітив, що несприятлива екологічна ситуація, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виробництвом хімічних речовин та забрудненням токсичними речовинами навколишнього середовища, застосуванням пестицидів в сільському господарстві призвела до негативного впливу на організм дитини. У дітей відбувається пригнічення імунологічної реактивності, підвищення чутливості до інфекцій, особливо вірусної природи, розвитку алергічних захворювань.
“Своєчасна діагностика імунодефіцитів важлива як для лікарів, так і для пацієнтів тому, що своєчасне лікування дозволить покращити якість життя дитини, а в деяких випадках досягнути повного одужання.
Чернігівська область є постраждалою від наслідків аварії на ЧАЕС. Сім районів регіону віднесені до зон радіактивного забруднення, що також впливає на імунний стан дитини та обумовлює високий рівень захворюваності. Адже, показник захворюваності дітей області є одним із самих високих в Україні. Зокрема, на Чернігівщині проживає 4 дітей, які мають діагноз: “вроджений первинний імунодефіцит”, – зауважив він.
У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, охорона здоров’я матері та дитини є одним із пріоритетних напрямків в діяльності обласної державної адміністрації.
На сьогодні в області проживає понад 172 тисячі дітей у віці до 18 років, медичну допомогу яким надають 210 лікарів педіатрів, 25 неонатологів та 144 дитячих лікарів спеціалістів. Стаціонарна медична допомога дітям надається в обласній дитячій лікарні, Прилуцькій міській дитячій лікарні, дитячих відділеннях центральних міських та районних лікарень. Крім того, функціонують 2 дитячі поліклініки в м. Чернігові, дитячі консультації при центральних районних та міських лікарнях, 2 обласних дитячих – санаторії, підпорядковані управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації та будинок дитини “Надія” у м. Прилуки..
Важливим інтегральним показником, який свідчить про соціально-економічне благополуччя суспільства та державну політику в питаннях охорони материнства та дитинства, за словами заступника голови ОДА, є смертність дітей першого року життя. Завдяки впровадженню заходів щодо запобігання випадків немовлячої смертності вдалося стабілізувати її у 2011 році на рівні 8,0 на 1 тисячу народжених живими та зменшити до 6,7% за І квартал цього року.
На переконання Віктора Тканка, сьогоднішній симпозіум є надзвичайно актуальний. Міністерством охорони здоров’я при вирішенні питання про місце проведення симпозіуму був врахований позитивний досвід організації допомоги матерям та дітям в Чернігівській області, участь в міжнародних проектах з реалізації програм по материнству та дитинству.
Від імені голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка він побажав учасникам симпозіуму плідної праці, а гостям – приємних спогадів від перебування на Чернігівській землі.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.