Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 вересня, 14:49:06

В Чернігові розпочав роботу Всеукраїнський науково-практичний симпозіум: “Первинні імунодефіцити у дітей – рання діагностика, лікування”

05.04.2012   18:04

Участь у заході беруть як українські провідні дитячі лікарі – імунологи, так і іноземні спеціалісти. В ході роботи учасники симпозіуму розглянуть досягнення і проблеми сучасної імунології та обговорять питань пов’язані з діагностикою та лікуванням імунодефіцитів у дітей.

Звертаючись до присутніх з вітальним словом, Віктор Тканко відмітив, що несприятлива екологічна ситуація, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, виробництвом хімічних речовин та забрудненням токсичними речовинами навколишнього середовища, застосуванням пестицидів в сільському господарстві призвела до негативного впливу на організм дитини. У дітей відбувається пригнічення імунологічної реактивності, підвищення чутливості до інфекцій, особливо вірусної природи, розвитку алергічних захворювань.

“Своєчасна діагностика імунодефіцитів важлива як для лікарів, так і для пацієнтів тому, що своєчасне лікування дозволить покращити якість життя дитини, а в деяких випадках досягнути повного одужання.

Чернігівська область є постраждалою від наслідків аварії на ЧАЕС. Сім районів регіону віднесені до зон радіактивного забруднення, що також впливає на імунний стан дитини та обумовлює високий рівень захворюваності. Адже, показник захворюваності дітей області є одним із самих високих в Україні. Зокрема, на Чернігівщині проживає 4 дітей, які мають діагноз: “вроджений первинний імунодефіцит”, – зауважив він.

У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, охорона здоров’я матері та дитини є одним із пріоритетних напрямків в діяльності обласної державної адміністрації.

На сьогодні в області проживає понад 172 тисячі дітей у віці до 18 років, медичну допомогу яким надають 210 лікарів педіатрів, 25 неонатологів та 144 дитячих лікарів спеціалістів. Стаціонарна медична допомога дітям надається в обласній дитячій лікарні, Прилуцькій міській дитячій лікарні, дитячих відділеннях центральних міських та районних лікарень. Крім того, функціонують 2 дитячі поліклініки в м. Чернігові, дитячі консультації при центральних районних та міських лікарнях, 2 обласних дитячих – санаторії, підпорядковані управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації та будинок дитини “Надія” у м. Прилуки..

Важливим інтегральним показником, який свідчить про соціально-економічне благополуччя суспільства та державну політику в питаннях охорони материнства та дитинства, за словами заступника голови ОДА, є смертність дітей першого року життя. Завдяки впровадженню заходів щодо запобігання випадків немовлячої смертності вдалося стабілізувати її у 2011 році на рівні 8,0 на 1 тисячу народжених живими та зменшити до 6,7% за І квартал цього року.

На переконання Віктора Тканка, сьогоднішній симпозіум є надзвичайно актуальний. Міністерством охорони здоров’я при вирішенні питання про місце проведення симпозіуму був врахований позитивний досвід організації допомоги матерям та дітям в Чернігівській області, участь в міжнародних проектах з реалізації програм по материнству та дитинству.

Від імені голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка він побажав учасникам симпозіуму плідної праці, а гостям – приємних спогадів від перебування на Чернігівській землі.

Останні новини Чернігівщини

 Припинено діяльність злочинної групи, яка продавала неіснуючі авто

Припинено діяльність злочинної групи, яка продавала неіснуючі авто 10:53

За належної взаємодії прокурорів Прилуцької окружної прокуратури, слідчих Прилуцького РВП ГУНП в Чернігівській області та оперативних працівників УКР ГУНП в Чернігівській області викрито злочинну групу, яка налагодила шахрайську схему з продажу автомобілів в мережі Інтернет.

Увага! Нова шахрайська схема з поштовими відправленнями! Поліція закликає громадян до пильності

Увага! Нова шахрайська схема з поштовими відправленнями! Поліція закликає громадян до пильності 10:19

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини бути обачними під час спілкування з незнайомцями та не розголошувати паролі, що надходять в SMS-повідомленнях. Представляючись працівниками поштових компаній, шахраї випитують секретну інформацію і можуть отримати доступ до вашого телефону.

Чернігівські піротехніки розміновують деокуповані території Харьківської та Донецької областей 10:15

Починаючи з листопада минулого року та по теперішній час, розрахунки частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області виконують бойові завдання по гуманітарному розмінуванню звільнених від російських окупантів територій Харківської та Донецької областей.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:50

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

26 вересня - цей день в Україні та в світі

26 вересня - цей день в Україні та в світі 08:44

ДЕНЬ 580 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 580 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини