Протягом двох днів на Чернігівщині троє громадян стали жертвами шахраїв
Зловмисники обдурили двох покупців на Інтернет-сайті безкоштовних оголошень, ще одного переконали ніби-то він виграв престижний автомобіль.
Так, 24 березня до поліції звернулася жителька Чернігова і повідомила, що невстановлена особа шахрайським шляхом під приводом продажу моторного човна заволоділа її грошима в сумі 23 тисячі гривень, які заявниця перерахувала на картку продавця, але товар не був доставлений.
Того ж дня чернігівець звернувся до чергової частини із повідомленням, що невідомі зловмисники повідомили йому про виграш автомобіля престижної марки. Але для отримання виграшу потрібно сплатити збори і податки – всього 13 тисяч гривень. Громадянин слухняно перерахував вказану суму через термінал і почав чекати автівку. Не дочекався і прийшов у поліцію.
25 березня в Куликівці шахраї також обдурили чоловіка під час купівлі товару через інтернет-сайт безкоштовних оголошень. Зловмисники запропонували придбати трактор, але одразу запросили завдаток 6000 гривень. Покупець перерахував гроші на вказаний банківський рахунок, але замовлення так і не отримав, гроші йому не повернули, зв’язок з продавцями відсутній.
У всіх випадках інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – максимальна санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Поліція радить всім, хто купує товар через Інтернет, для уникнення шахрайств домовлятися з продавцем про оплату покупки після її отримання. А любителі «несподіваних» виграшів мають пам’ятати про безкоштовний сир у мишоловці. Будьте обачні.
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression