Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 14 червня, 03:33:12

Розправа над волонтером

22.03.2016   08:16Агенцiя

22 березня, у смт. Ріпки Чернігівської області відбулося оголошення вироку у справі волонтера Віталія Курача. Точніше відбулася розправа над ним, яку здійснили місцевий прокурор та головуючий суддя Євген Жовток.

Більше року тому, він по необережності привіз із с. Піски, що в зоні АТО, отримавши їх від військових, три РПГ-18, причому при перетині, принаймні трьох блок-постів, військові, правоохоронці на «тубуси», на жаль, уваги не звернули. Один з «тубусів»  забрала для передачу до обласного історичного музею журналістка Тетяна Миргородська, а два інших Віталій передав до шкіл смт. Ріпки. Один з «тубусів», що передали до школи № 2, як потім виявилося був взведений, але не використаний через осічку.

У школі ж № 2, смт. Ріпки сталася трагедія. Працівник школи Шлягун О.Л. під час переносу РПГ-18 натиснув кнопку і пролунав вистріл з нього. Розуміємо, що волонтер винен, в тому, що по необережності привіз і через це загинула людина, вчителька яка займалася волонтерством Шлягун Г.М, а Шлягун О.Л., Ревенок А.В. та Теребун М.С. отримали травми. Але ж не він натискав на кнопку! До речі, працівник школи Шлягун О.Л. чоловік загиблої, свого часу командував відділенням у ракетних військах Радянської армії, де принаймні теоретично був ознайомлений із даним видом зброї.

Винним зробили Віталія Курача і засудили на 6 років ув'язнення та сплати потерпілим близько 240 тис. грн.

На фоні того що сєпаратистів і в тому числі Шевцова, із-за якого загинули і гинуть наші срівгромадяни - відпускають, а патріотів-волонтерів, які забезпечують і підтримують армію на фронті – сажають по максимуму не розбираючись у суті справи, виглядає розправою над волонтерами!

Активісти таки на прицілі!

Нині адвокати Віталія Курача готують апеляцію.

Під час розгляду суддя зігнорував свідчення бійців та експертів, про те, що детонації РПГ-18 є малоймовірною і мали б зовсім інший характер розриву «тубуса». Зігнорував суддя і той факт, що про плани створення шкільного музею в інтерв’ю газеті «Весть» розповідав безпосередньо сам директор школи. Детальніше про те, на що суддя Євген Жовток закрив очі у  виступах у дебатах адвокатів.  


Прес-служба Чернігівського підрозділу «Самооборона Майдану»

Останні новини Чернігівщини

10 найцікавіших традиційних українських напоїв 17:23

Українських національних напоїв за старими народними рецептами налічується безліч. Роблячи огляд кожного з них, можна скласти цілу енциклопедію.

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня

Гороскоп на наступний тиждень з 14 по 20 червня 17:20

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 14 по 20 червня 2021 року.

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості

13 червня - День працівників текстильної і легкої промисловості 12:08

Це свято, що існує вже більше 25 років, було засноване Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.10.80 г. «Про святкові і пам’ятні дні».