Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 10:42:03

Перспективи енергоефективності: бути чи не бути ОСББ вирішували жителі багатоповерхівки в Чернігові

17.03.2016   07:05

Як розпоряджатися власним будинком вирішували жителі багатоквартирного будинку за адресою вул. Бєлова, 27 в Чернігові.

До обговорення долучилася Громадянська мережа ОПОРА та Андрій Дмитерно, голова новоствореного ОСББ за адресою пр-т Перемоги, 151а.

Андрій Дмитерно пояснював специфіку створення та функціонування об’єднання. Він наголосив, що для визначення подальших тарифів та оплати праці найманих робітників потрібно проводити детальні розрахунки та передбачувати можливі термінові ремонти. Також він поділився власним досвідом оформлення необхідних документів та дав кілька практичних порад, як це варто робити.

Місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець розповіла, як правильно проводити термомодернізацію та які переваги матиме будинок, якщо він буде на самоуправлінні. Нові можливості передбачаються за рахунок державних та місцевих програм підтримки ОСББ. Відтак, діє державна програма, яка компенсує 40 % кредитних коштів, спрямованих на термомодернізацію.

Окрім цього, місцева влада в Чернігові також не збирається відставати. Найближчим часом буде прийнята програма, яка додатково компенсуватиме ще 40 % тіла кредиту ОСББ, як повідомляють представники виконавчого комітету.

«Все більше людей цікавляться темою створення ОСББ у власному будинку, розуміючи, що ніхто не здатен дбати про нього краще, ніж господарі. Щоразу частіше питають про Державну програму підтримки.

На жаль, у Чернігові ще жодне ОСББ не скористалось цією можливістю. Сподіваємось, що найближчим часом все зміниться і чернігівці так само, як і мешканці інших регіонів, зможуть використати кошти, призначені на покращення стану житлових будинків, та тим самим суттєво зменшать витрати на оплату платіжок за тепло», – наголосила Наталія Висіканець.

Наразі Громадянська мережа ОПОРА проводить низку інформативно-супровідних зустрічей щодо допомоги жителям у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Аби краще запам’ятати отриману інформацію стосовно можливостей суттєво заощаджувати енергоресурси та власні кошти за підтримки держави та місцевого самоврядування, учасники обговорення отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії 10:11

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність" 10:03

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти 09:54

16 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів другої Інкубаційної програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Business Hub Chernihiv Region.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 червня травня по 8:00 17 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини