Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 11:30:04

У ЧООД пояснили, що унеможливлює створення дитячого відділення в онкодиспансері

16.03.2016   14:48Агенцiя

У соціальній мережі «Фейсбук» 13 березня з’явився пост щодо збільшення кількості дітей, хворих на онкологію, у Чернігівській обласній дитячій лікарні.

Журналіст Сергій Зосименко написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук: "«Черный аншлаг» в Черниговской областной детской больнице.
Поступивших за последние 2 месяца в педиатрию со сложным диагнозом перевалило за 28 детей. Но впечатляет не количество, а диагноз – 13-ти диагностировали лейкоз. По словам врачей, за всю историю больницы такого не было никогда. Раньше за месяц могло поступить пара детей с таким диагнозом, но к такому никто не был готов.
Маленькие пациенты сейчас содержаться либо в хирургии, или в педиатрии, но таким больным нужны специальные условия. У этих детей очень ослаблен иммунитет. Сейчас для них готовится онкоблок, но он готов на половину и сможет обеспечить 10 коек и это первый спасательный круг для малышей. Второй круг – лекарства. Больница использует запас за 2014 год, но он не вечен. В Киеве недавно был пикет, больные восстали против нового бюджета. В нем из 200 тысяч больных не учли денег на половину больных раком, тебуркулезом и другими тяжелыми заболеваниями".

Публікація отримала суттєвий резонанс громадськості. У  коментарях навіть пролунало обурення стосовно того, чому досі на базі Чернігівського обласного онкологічного диспансеру не створено дитячого відділення.
Як прокоментував під час прес-конференції, яка відбулася наступного дня, головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, це дуже добре, що чернігівська громада не стоїть осторонь і шукає будь-якіможливі шляхи щодо вирішення проблем лікування онкохворих дітей, однак треба з розумінням ставитися до ситуації. На сьогодні в дитячий обласній лікарні функціонує 15 ліжок – п’ять онкологічних і десять гематологічних. Така кількість цілком задовольняє потребу в ліжкомісцях і вона розрахована повністю на основі нормативів. Збільшення кількості онкохворих пацієнтів в обласній дитячий лікарні пов’язано виключно з обмеженнями, які виникли в "Охматдиті", і ніяким чином не свідчать  про збільшення випадків захворюваності в області. Це цілком стандартна ситуація для будь-якого медичного закладу, котра корегується за рахунок ліжкомісць інших відділень
− Щодо створення дитячого відділення на базі онкодиспансеру – слушна ідея, але є  великий ряд чинників, які доводять, що не так легко перейти до її практичного виконання, –  підкреслив Валерій Зуб.

Як дитяча лікарня, так і онкодиспансер мають спільне бачення щодо поліпшення організації та підвищення якості онкологічної допомоги населенню, зокрема онкогематологічної. Мова йде про створення асептичних боксів із майже стерильними умовами перебування. Це пояснюється тим, що використовується високодозована, довготривала хіміотерапія, під час якої показники компонентів крові, що відповідають за імунну систему, знижуються до критичного рівня. А дитячий організм дуже вразливий до будь-якої інфекції, яка може призвести до летального випадку.
У дитячий обласній лікарні забезпечується цілодобове чергування по відділенню онкопедіатра, є спеціаліст, якій допомагає дітям адаптуватися до важкого довготривалого лікування, створені ігрові кімнати тощо. Якщо ж піти назустріч вимогам громади, то онкодиспансеру доведеться вирішити питання як фахового спрямування  (а в області спостерігається дефіцит педіатрів), так й економічного, що в умовах сьогодення є нереальним.
Але в онкодиспансері не заперечують: можливо, цю ідею колись і вдасться втілити в життя...

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).