Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 01:37:37

У жіночий день в онкодиспансері протистояли хворобі терапією мистецтва та краси

09.03.2016   08:15Агенцiя

Сьомого березня в Чернігівському обласному онкологічному диспансері відбулась акція на підтримку пацієнток, які навіть у празниковий час вимушені перебувати на лікуванні.

Це спільний благодійний проект працівників онкодиспансеру та волонтерів Чернігівської громадської організації «Епоха свідомості».

Як наголосив головний лікар медичного закладу Валерій Зуб, організатори мали велике бажання не тільки привітати жінок зі святом. Головним було відволікти жіноцтво від  невеселих думок про саму хворобу, її перебіг, підтримати їх під час складних випробувань долі. Та довести, що вони – прекрасні, залишаються жіночними й чарівними.

– Онкологічне захворювання – це сильний стрес, випробування й часом дуже болісний досвід. Тому наша спільна місія – допомогти людям пройти через ці випробування не поодинці, а отримуючи фахову, психологічну допомогу й людську підтримку, – зазначив В. Зуб.                                     
У межах заходу кожна з представниць прекрасної статі могла взяти участь у психологічному тренінгу. Практичне заняття, як підкреслила активістка громадської організації Яна Смоляр, дозволяє проаналізувати свою проблему, подивитися на неї під іншим кутом та вибудувати алгоритм протистояння випробуванням долі.

Онкологія – не вирок, жінки мають бути сильнішими за хворобу! Процес лікування – це тимчасова подія, яку треба сприймати абсолютно як крок до кращого.

До уваги учасниць акції запропоновано арт-терапію. Саме така терапія, такого її різновиду – гарна профілактика заниженої самооцінки, зазначила волонтер «Епохи свідомості» Наталія Туренко.

Адже арт-терапія полягає в гармонізації розвитку особистості через розвиток здатності самовираження і самопізнання. В якості зброї проти раку використано фарби та пензлі, якими малювали мандалу, а потім її елементами жінки ділилися одна з одною. Мандала – це символ цілісності й гармонії. На Сході мандала виступає засобом концентрації свідомості й подолання його кордонів.

Приємним сюрпризом для жінок став майстер-клас із догляду за обличчям та руками. Такі маніпуляції дозволяють значно покращити якість життя, впевнена волонтер Альона Душина. А тому догляд за собою повинен стати частиною стратегії жінки в сутичці зі страшною недугою.

Фінальним акордом заходу стало чаювання зі смаколиками. За святковим чаюванням жінки обговорили сьогодення та дійшли згоди: такі акції дозволяють «розправити крила», є позитивною мотивацією та суттєво покращують емоційний стан. Деякі із жінок  навіть обмінялися телефонами для подальшого спілкування.

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини