1 березня - Всесвітній день цивільної оборони
Всесвітній день цивільної оборони відзначається 1 березня з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб.

День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день в березні 1972 року набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони (МОЦО).
В 1931 році з ініціативи декількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» - «зон безпеки», яка згодом була перетворена на міжнародну організацію цивільної оборони. Більш ніж 50 держав вирішили об’єднатися для створення в своїх державах «зон безпеки». Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена згідно з дорученням Прем`єр-міністра України від 25.07.1998 р.
Серед напрямків діяльності МОЦО слід виділити такі: підготовка національних кадрів в галузі управління в період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні і покращенні систем попередження непередбачених ситуацій і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ЦО.
Першочерговим завданням цивільної оборони був захист мирного населення в умовах воєнних дій.
У червені 1996 року – на базі Штабу Цивільної оборони України і МінЧорнобиля було створено Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Також з метою наближення до світових стандартів, від назви основного інструмента державної політики у сфері протидії наслідкам катастроф - цивільної оборони в Україні здійснюється перехід до назви – цивільний захист.
З початку 2013 року розпочала свою діяльність Державна служба України з надзвичайних ситуацій, яка успадкувала кращі традиції, досвід рятування людей від небезпеки.
В нашій області питанням забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту займаються управління ДСНС України в області Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної державної адміністрації.
Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернігівської області та їх структурні підрозділи в містах та районах. Саме фахівці зазначених мною управлінь та установ на сьогоднішній день вирішують комплекс завдань, покладених на систему цивільного захисту.
Не дивлячись на те, що за роки існування спочатку система цивільної оборони, а сьогодні цивільного захисту зазнавала багато змін, головним завданням завжди було і залишиться поспішати на допомогу людям!
Тетяна Моргун
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.