Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 жовтня, 09:35:26

В онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії

26.02.2016   12:11Агенцiя

Одним із напрямків розвитку сучасної онкології є надання адекватної паліативної допомоги хворим із злоякісними новоутвореннями та обґрунтоване використання знеболюючих препаратів пацієнтами, які у 40–70% випадків страждають від нестерпного білю.

З метою забезпечення паліативної допомоги онкохворим у Чернігівському обласному онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії, де проводяться  заходи по поліпшенню якості життя пацієнтів. Фахівці надають консультативну допомогу, проводять психологічну корекцію та призначають наркотичні засоби пацієнтам у випадках,  коли оперативне втручання, хіміо-  та променева терапії більше не дієві.

Лікарі-анестезіологи  згідно триступеневої системи знеболювання призначають пацієнтам адекватну терапію. Окрім цього, здійснюється співпраця з фахівцями загальної лікувальної мережі з питань паліативної допомоги.

 «Протибольова терапія є досить ефективною для хворих, відносно котрих вичерпана можливість радикальної допомоги або стабілізуючого лікування, – розповідає завідуючий поліклінічним відділенням Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Олександр Заїка. – Пацієнтам надається симптоматична паліативна допомога і вони отримують адекватне знеболювання. Наркотичні препарати, на які виписуються рецепти, можна отримати в ліцензованих аптеках коштом пацієнтів. Якщо симптоматична паліативна терапія здійснюється під наглядом загальнолікувальної мережі, то забезпечення наркотичними засобами хворих пацієнтів є прерогативою наркологічних бригад, які відповідно до графіку та за згодою як пацієнта, так і його рідних виконують знеболюючі дії. Згідно державної програми, знеболювання в такому випадку безкоштовне».

Створення кабінету в спеціалізованому лікувальному закладі значно підвищує ефективність паліативної допомоги й дозволяє контролювати обґрунтованість призначення наркотичних анальгетиків та полегшує завдання родичів і близьких із догляду за важкими онкологічними хворими. На жаль, державна хоспісна служба, ще далека від європейського зразка й на сьогодні потребує вирішення багатьох питань не тільки законодавчого й економічного напрямку та готовності соціуму усвідомити необхідність такої послуги.

Останні новини Чернігівщини

Розпочався прийом робіт на конкурс серед журналістів «Україна олімпійська»

Розпочався прийом робіт на конкурс серед журналістів «Україна олімпійська» 09:08

Вже 21-й рік поспіль Національний олімпійський комітет України проводить Всеукраїнський конкурс серед спортивних журналістів «Україна олімпійська», який за ці роки став популярним та престижним.

Поїздки між областями: штраф за відсутність документів про щеплення або тесту на COVID-19  платитимуть пасажири

Поїздки між областями: штраф за відсутність документів про щеплення або тесту на COVID-19 платитимуть пасажири 09:04

Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів.

 Чернігівське земляцтво: 25 років на варті соціально-економічного та культурного розвитку області

Чернігівське земляцтво: 25 років на варті соціально-економічного та культурного розвитку області 09:00

У Міжнародному виставковому центрі столиці 23 жовтня відбулася традиційна зустріч уродженців Придесення на конференції Товариства «Чернігівське земляцтво», приуроченій до 25-ї річниці утворення організації.

Поблизу Смолина розробляють нове родовище торфу

Поблизу Смолина розробляють нове родовище торфу 08:55

Торфовидобувники Смолинського торфозаводу розпочали розробку нового торфородовища. Наразі на болоті працює фреза, яка готує землі до нового сезону.

Cпецпрокуратура Центрального регіону розслідує факт загибелі cолдата строкової служби в смт Десна

Cпецпрокуратура Центрального регіону розслідує факт загибелі cолдата строкової служби в смт Десна 08:50

24.10.2021 Деснянською спеціалізованою прокуратурою Центрального регіону України отримано інформацію з однієї з військових частин, яка дислокована на Київщині, про загибель військовослужбовця цієї військової частини, 1997 р.н., уродженця м. Павлоград, Дніпропетровської області.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини