Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 08:01:41

В онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії

26.02.2016   12:11Агенцiя

Одним із напрямків розвитку сучасної онкології є надання адекватної паліативної допомоги хворим із злоякісними новоутвореннями та обґрунтоване використання знеболюючих препаратів пацієнтами, які у 40–70% випадків страждають від нестерпного білю.

З метою забезпечення паліативної допомоги онкохворим у Чернігівському обласному онкодиспансері створено кабінет протибольової терапії, де проводяться  заходи по поліпшенню якості життя пацієнтів. Фахівці надають консультативну допомогу, проводять психологічну корекцію та призначають наркотичні засоби пацієнтам у випадках,  коли оперативне втручання, хіміо-  та променева терапії більше не дієві.

Лікарі-анестезіологи  згідно триступеневої системи знеболювання призначають пацієнтам адекватну терапію. Окрім цього, здійснюється співпраця з фахівцями загальної лікувальної мережі з питань паліативної допомоги.

 «Протибольова терапія є досить ефективною для хворих, відносно котрих вичерпана можливість радикальної допомоги або стабілізуючого лікування, – розповідає завідуючий поліклінічним відділенням Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Олександр Заїка. – Пацієнтам надається симптоматична паліативна допомога і вони отримують адекватне знеболювання. Наркотичні препарати, на які виписуються рецепти, можна отримати в ліцензованих аптеках коштом пацієнтів. Якщо симптоматична паліативна терапія здійснюється під наглядом загальнолікувальної мережі, то забезпечення наркотичними засобами хворих пацієнтів є прерогативою наркологічних бригад, які відповідно до графіку та за згодою як пацієнта, так і його рідних виконують знеболюючі дії. Згідно державної програми, знеболювання в такому випадку безкоштовне».

Створення кабінету в спеціалізованому лікувальному закладі значно підвищує ефективність паліативної допомоги й дозволяє контролювати обґрунтованість призначення наркотичних анальгетиків та полегшує завдання родичів і близьких із догляду за важкими онкологічними хворими. На жаль, державна хоспісна служба, ще далека від європейського зразка й на сьогодні потребує вирішення багатьох питань не тільки законодавчого й економічного напрямку та готовності соціуму усвідомити необхідність такої послуги.

Останні новини Чернігівщини

21 червня - Міжнародний День Йоги

21 червня - Міжнародний День Йоги 07:41

Йога є однією з найдавніших як фізичних, так і духовних, вольових практик, яка виникла в Індії. Слово «йога» в санскриті означає приєднуватися чи об’єднуватися, символізує об’єднання тіла і свідомості.

21 червня - День літнього сонцестояння

21 червня - День літнього сонцестояння 07:37

День літнього сонцестояння, як правило 20 або 21 червня.

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

АНОНСИ ПОДІЙ