Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 03:26:09

Прокуратура вивчає законність рішень із земельних питань

17.02.2016   09:17

Інтернет-виданнями поширено публікацію «Ніжинські депутати роздають землі громади?» про те, що 02.02.2016 на 7 сесії VІІ скликання 19 депутатів Ніжинської міської ради надали у постійне користування приватній фірмі ТОВ «Весмар» земельну ділянку площею майже 0,7 га територіальної громади міста.

Розпорядженням міського голови від 05.02.2016 рішення в цій частині зупинено, оскільки суперечить вимогам земельного законодавства. Повторний розгляд вказаного питання має відбутися 18.02.2016.

У зв’язку з наведеним прокуратура області інформує про наступне.

Згідно зі ст. 92 Земельного кодексу України право постійного користування землею – це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває в державній або комунальній власності, без встановлення строку. Визначено вичерпний перелік суб’єктів, які таке право можуть набувати, зокрема: підприємства, установи та організації державної чи комунальної форми власності; громадські організації інвалідів; релігійні організації (виключно для будівництва і обслуговування культових та інших будівель); публічне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування; вищі навчальні заклади незалежно від форми власності; співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку.

Надання в постійне користування земельних ділянок суб’єктам господарювання, які за організаційно-правовою формою не є державною або комунальною власністю, законодавством не передбачено.

Органи прокуратури в межах повноважень, визначених статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», вживають заходи реагування за наявності рішень органів місцевого самоврядування, які суперечать вимогам чинного законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.