Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 16:07:05

Новгород-Сіверський на шляху до запровадження механізмів участі громадянин в управлінні містом

17.02.2016   07:45

Учасники коаліції «Прозорі ради» завітали до міста Новгород-Сіверський щоб презентувати місцевим депутатам, міському голові та громадським активістам тему "Статут територіальної громади та інші інструменти для забезпечення участі громадськості в ухваленні рішень місцевою владою".

В місті Новгород-Сіверський до цього часу не було Статуту територіальної громади, відповідно в місті не працювали такі механізми залучення громадян як громадські слухання, місцеві ініціативи та загальні збори громадян.

Сьогодні ситуація змінилася. Місцеві громадські активісти за підтримки частини депутатів запропонували місцевій владі ухвалити Статут громади. Міський голова Олег Бондаренко підтримав ініціативу і запропонував свій проект Статуту. Тож наразі розглядають два проекти «малої конституції»  міста.

Під час презентації на тему Статуту учасник коаліції «Прозорі ради» Павло Пущенко наголосив, що не важливо який з варіантів проекту Статуту буде ухвалений, найголовніше щоб до документи увійшли демократичні, працездатні механізми громадської участі. Це насамперед, можливість членів громади ініціювати процедуру громадських слухань,  місцевих ініціатив та електронних петицій  з кількістю підписів для таких міст як Новгород-Сіверський близько 50 чоловік. 

Окрім цього, присутнім було презентовано інші напрямки роботи коаліції «Прозорі ради» в напрямку підвищення прозорості діяльності місцевих органів влади. Зокрема через ухвалення регламентів рад та виконкомів, положень про постійні комісії ради тощо.

Варто зазначити, що організація даного заходу була підтримана міською радою у вигляді наданого приміщення та конструктивної роботи її представників та депутатів.

Останні новини Чернігівщини

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду

Фахівці Держпродспоживслужби виявили порушення законодавства у сфері ринкового та метрологічного нагляду 13:03

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області від початку року здійснено 10 планових перевірок характеристик продукції і 1 розпочато та призупинено на час проведення експертизи (випробування). Крім того, протягом січня-травня відбулось 8 позапланових перевірок.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 червня по 8:00 19 червня 2021 року.