Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 20 жовтня, 03:51:08

На Чернігівщині без газу опинились 16 шкіл

15.02.2016   15:39Агенцiя

На початку лютого без газопостачання опинились 16 шкіл в Корюківському та Семенівському районах Чернігівщини.

Керівники цих освітянських закладів проігнорували нові вимоги законодавства, що регулює ринок газу, тому фактично довели доручені їм школи до несанкціонованого відбору газу з газорозподільної системи, що фактично вважається його крадіжкою.

Згідно з новим законодавством, що діє з 27 листопада минулого року (зокрема Кодекса газорозподільних систем і Правил постачання природного газу), за всіма споживачами закріплене право вільного вибору постачальника газу. Тому бюджетники опинилися в рівних умовах з іншими суб`єктами господарської діяльності і отримали право купувати газ у будь-якого газотрейдера. Для законного оформлення взаємовідносин з постачальниками газу бюджетні установи повинні пройти процедуру укладання відповідних договорів, домовитись про ліміти газу і здійснити передоплату. Адже якщо цього нема, то відбір газу вважається несанкціонованим.

ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово інформувало щодо майбутніх новацій у взаємовідносинах споживачів і газорозподільної компанії. Втім, керівники деяких освітянських закладів не звернули на це належну увагу і заздалегідь не потурбувалися, щоб все зробити по закону.

Тому від початку року низка шкіл вже незаконно отримувала газ, а їх керівництво не йшло на контакт з ПАТ «Чернігівгаз», аби спільно знайти вихід із цієї ситуації – вони відмовлялися підписувати акти прийому-передачі обсягів спожитого газу. Вартість спожитого цими закладами газу за січень і початок лютого в грошовому еквіваленті склала півмільйона гривень.

Газ є державним ресурсом, і «Чернігівгаз» зобов`язаний щомісяця звітувати і перераховувати за нього гроші НАК «Нафтогаз України». «Тому постає питання: хто ж буде відповідати за цей безлад і оплачувати несанкціоновано відібраний газ? Хто повинен турбуватися, щоб школярі приходили в теплі класи - посадові особи райвно, в підпорядкуванні яких є об`єкти соціального призначення, чи газовики, обов`язком яких є безперебійний розподіл газу?» - сказав перший заступник голови правління «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

Наскільки відомо, 8 із 16-ти шкіл мають твердопаливні котли, решта – пристосовані для використання лише на газу. Газовики сподіваються, що найближчим часом освітяни знайдуть шляхи вирішення проблеми і газ буде підключено.

«Чернігівгаз» наголошує, що відключення шкіл відбувалося з дотриманням усіх вимог діючого законодавства і попереджає недобросовісних клієнтів щодо відповідальності за наслідки порушень. Так, у разі перешкоджання працівникам «Чернігівгазу» провести відключення газу, або невиконання письмової вимоги самостійно припинити газоспоживання, до споживача застосовуватимуться штрафні санкції із подвійним коефіцієнтом.

Наразі в області є й інші установи та підприємства, які не оформили використання природного газу в законодавчо затвердженому порядку. Для недопущення несанкціоновано-відібраного обсягу газу, що фактично призводить газову компанію до непередбачуваних збитків, «Чернігівгаз» буде здійснювати припинення подачі газу таким споживачам.

Останні новини Чернігівщини

«Рідний дім» висуватиме кандидата на довиборах за 206 округом, - Атрошенко

«Рідний дім» висуватиме кандидата на довиборах за 206 округом, - Атрошенко 19:50

Політична партія «Рідний дім» висуватиме свого кандидата по 206 округу. Про це сказав міський голова Чернігова та лідер партії Владислав Атрошенко.

Вартість проїзду у міському транспорті Ніжина коштуватиме 8,50 та 10 гривень

Вартість проїзду у міському транспорті Ніжина коштуватиме 8,50 та 10 гривень 18:29

Школярі за проїзд будуть платити 5 гривень весь рік, а пенсіонери матимуть можливість їздити за 6 гривень з 9 до 16 години.

Дзюдоїстки Чернігівщини вибороли комплект нагород чемпіонату України у Запоріжжі

Дзюдоїстки Чернігівщини вибороли комплект нагород чемпіонату України у Запоріжжі 18:27

З 12 по 13 жовтня у Запоріжжі на арені Палацу спорту «Юність» відбувся чемпіонат України з дзюдо серед чоловіків та жінок.

Немає мети тиснути на бізнес. Є ціль забезпечити максимальну безпеку — В’ячеслав Чаус про посилені карантинні обмеження

Немає мети тиснути на бізнес. Є ціль забезпечити максимальну безпеку — В’ячеслав Чаус про посилені карантинні обмеження 18:02

На Чернігівщині зростає кількість нових випадків Covid-19. Водночас більшає захворілих, які потребують стаціонарного лікування.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 237 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 237 нових випадків COVID-19 17:58

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 жовтня в області зафіксовано 237 нових випадків COVID-19.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини