Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 жовтня, 15:27:06

Чернігівці вже здають батарейки, а хто їх утилізуватиме?

15.02.2016   13:07Агенцiя

6 тон відпрацьованих батарейок за рік принесуть жителі міста до неофіційних пунктів прийому. Це найскромніші прогнози Еко Міста за результатами інформаційної компанії зі збору батарейок.

Під неофіційними пунктами прийому розуміють бокси Еко Міста, розміщені в школах та внз (40 шт.). А також пункт прийому в магазині «Адреналін» та на інших підприємствах, створені їх власниками або робочими колективами.
 
210 000 грн. знадобиться міській раді тільки на відпрацьовані елементи живлення, якщо утилізувати батарейки тим способом, яким це робили минулі роки. А саме, платити підприємству з бюджету по 35 грн. за кожний кілограм. На разі в міській раді планують закласти в бюджет 40 000 грн. на рік на програму з утилізації усіх шкідливих побутових відходів, зібраних від населення.
Рішення шукали і частково знайшли під час круглого столу Еко Міста  «Шляхи вирішення проблеми з утилізації відпрацьованих батарейок побутового походження в м. Чернігів», який відбувся 12 лютого в конференц-залі готелю «Україна».

«Ми пропонуємо місту не витрачати кошти на утилізацію. А відправляти відпрацьовані елементи живлення на пряму на завод «Аргентум» у Львів. Це єдине підприємство в Україні, яке займається безпосередньо їх переробкою», - озвучила концепцію поводження з батарейками Тетяна Пекур, активіст Еко Міста та керівник проекту зі збору батарейок в Чернігові. «Від населення «Аргентум» приймає батарейки безкоштовно. Таким чином, місто платитиме лише за транспортування, а це на значно дешевше».
«Ми вже почали переговори з заводом. А також готові продовжувати інформаційну компанію зі збору батарейок», - продовжив думку Сергій Безбородько, голова «Еко Міста».

Проте, навіть за таких умов 40 000 грн., які пропонують виділяти з бюджету, все одно не достатньо. Необхідно збільшити бюджет удвічі. Ці кошти є. Адже на програму з поліпшення екології виділено 15 000 000 грн.

Також представники Еко Міста турбуються, щоб міська влада визнала так звані «неофіційні пункти прийому» і приймала батарейки, зібрані в них. Поки що підприємці відправляють батарейки на утилізацію за власні кошти. А у волонтерів Еко Міста коштів взагалі немає. Під час круглого столу намітили кроки і до вирішення цього питання. Проте це потребує продовження переговорів та спільне напрацювання механізмів.

Присутні на засіданні представники міської влади, а саме радник мера Віктор Пригара та завідувач сектору екології ЖКГ Наталія Новак, підтримали ініціативу Еко Міста.  Спільно з представниками громади та бізнесу вони шукали найефективніші рішення в рамках існуючого законодавства.

Результатом спільної роботи стала Резолюція, яка містить конкретні пропозиції з рішення питання про збір та утилізацію батарейок в Чернігові. Ці рішення будуть запропоновані представниками Еко Міста до «Програми поліпшення екологічного стану міста Чернігів на 2016-2017 роки» 16 лютого на робочій групі з її формування в ЧМР. Інформуємо, що представники Еко Міста увійшли в дану робочу групу в Чернігівській міській раді.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові дату початку осінніх шкільних канікул оголосять орієнтовно 21 жовтня 14:23

У Чернігові канікули у закладах загальної середньої освіти можуть стартувати, як і планували, з 25 жовтня. Хоча є пропозиція, зважаючи на епідситуацію щодо поширення захворюваності на COVID-19, розпочати їх на тиждень пізніше. Про це мова йшла на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 19 жовтня.

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби

До рятувальників завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби 14:03

До Головного управління ДСНС України у Чернігівській області завітали курсанти та студенти Академії Державної пенітенціарної служби.

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти?

Гострі кишкові інфекції в дошкільнят. Як запобігти? 13:56

Гострі кишкові інфекції — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть призвести до серйозних ускладнень, особливо у дітей. Зазвичай такі хвороби спричиняють бактерії або віруси, що потрапляють в організм людини із зараженою їжею чи забрудненою водою, а також у разі недотримання гігієни рук.

 Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка

Чернігівській район: у ставку виявлено тіло потонулого чоловіка 13:37

Обставини та причину смерті з’ясовують правоохоронні органи.

За невиконання покладених судом обов’язків засуджений буде відбувати покарання у виправній установі

За невиконання покладених судом обов’язків засуджений буде відбувати покарання у виправній установі 13:31

За вчиненим злочином повинно слідувати відповідне покарання, яке має сприяти виправленню як засудженого так і на його прикладі запобігати іншим особам проявляти протиправну поведінку.