Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 05:18:50

Чернігівці вже здають батарейки, а хто їх утилізуватиме?

15.02.2016   13:07Агенцiя

6 тон відпрацьованих батарейок за рік принесуть жителі міста до неофіційних пунктів прийому. Це найскромніші прогнози Еко Міста за результатами інформаційної компанії зі збору батарейок.

Під неофіційними пунктами прийому розуміють бокси Еко Міста, розміщені в школах та внз (40 шт.). А також пункт прийому в магазині «Адреналін» та на інших підприємствах, створені їх власниками або робочими колективами.
 
210 000 грн. знадобиться міській раді тільки на відпрацьовані елементи живлення, якщо утилізувати батарейки тим способом, яким це робили минулі роки. А саме, платити підприємству з бюджету по 35 грн. за кожний кілограм. На разі в міській раді планують закласти в бюджет 40 000 грн. на рік на програму з утилізації усіх шкідливих побутових відходів, зібраних від населення.
Рішення шукали і частково знайшли під час круглого столу Еко Міста  «Шляхи вирішення проблеми з утилізації відпрацьованих батарейок побутового походження в м. Чернігів», який відбувся 12 лютого в конференц-залі готелю «Україна».

«Ми пропонуємо місту не витрачати кошти на утилізацію. А відправляти відпрацьовані елементи живлення на пряму на завод «Аргентум» у Львів. Це єдине підприємство в Україні, яке займається безпосередньо їх переробкою», - озвучила концепцію поводження з батарейками Тетяна Пекур, активіст Еко Міста та керівник проекту зі збору батарейок в Чернігові. «Від населення «Аргентум» приймає батарейки безкоштовно. Таким чином, місто платитиме лише за транспортування, а це на значно дешевше».
«Ми вже почали переговори з заводом. А також готові продовжувати інформаційну компанію зі збору батарейок», - продовжив думку Сергій Безбородько, голова «Еко Міста».

Проте, навіть за таких умов 40 000 грн., які пропонують виділяти з бюджету, все одно не достатньо. Необхідно збільшити бюджет удвічі. Ці кошти є. Адже на програму з поліпшення екології виділено 15 000 000 грн.

Також представники Еко Міста турбуються, щоб міська влада визнала так звані «неофіційні пункти прийому» і приймала батарейки, зібрані в них. Поки що підприємці відправляють батарейки на утилізацію за власні кошти. А у волонтерів Еко Міста коштів взагалі немає. Під час круглого столу намітили кроки і до вирішення цього питання. Проте це потребує продовження переговорів та спільне напрацювання механізмів.

Присутні на засіданні представники міської влади, а саме радник мера Віктор Пригара та завідувач сектору екології ЖКГ Наталія Новак, підтримали ініціативу Еко Міста.  Спільно з представниками громади та бізнесу вони шукали найефективніші рішення в рамках існуючого законодавства.

Результатом спільної роботи стала Резолюція, яка містить конкретні пропозиції з рішення питання про збір та утилізацію батарейок в Чернігові. Ці рішення будуть запропоновані представниками Еко Міста до «Програми поліпшення екологічного стану міста Чернігів на 2016-2017 роки» 16 лютого на робочій групі з її формування в ЧМР. Інформуємо, що представники Еко Міста увійшли в дану робочу групу в Чернігівській міській раді.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.