Реалізація майна – один із заходів погашення податкового боргу
Одним із найнеприємніших заходів погашення податкового боргу для платника податків є реалізація його майна.
Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Таким чином, реалізація майна є останнім заходом впливу на боржника і відбувається виключно за дозволом суду. Йому передує цілий ряд інших заходів стягнення податкового боргу, насамперед стягнення з рахунків, вилучення готівкових коштів.
На сьогодні в області в податкову заставу описано майна боржників на загальну суму 25,5 млн.грн., в т.ч. описаного у 2015 році – 13,1 млн.грн.
В минулому році податкові органи області подали до суду позовів для отримання дозволів на реалізацію майна боржників на загальну суму понад 12,5 млн.грн., з яких передано в реалізацію майна через біржові торги на 4,1 млн.грн.
Останні новини Чернігівщини
Підготовка кадрів, розвиток професійної освіти та підтримка зайнятості населення – на засіданні Регіональної ради 10:55
Сьогодні в онлайн-форматі відбулося засідання Регіональної ради з питань зайнятості населення та розвитку навичок.
Під обстрілами, поруч із людьми: як дільничний офіцер Петро Нікітенко несе службу на прикордонні Новгород-Сіверщини 10:14
18 червня – день створення підрозділів дільничних офіцерів поліції. У той час, коли прикордонні населені пункти Новгород-Сіверщини регулярно потерпають від російських обстрілів, дільничні продовжують нести службу поруч із людьми. Один із них — дільничний офіцер Семенівської громади Петро Нікітенко, який уже понад десять років працює на цій території.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечних події, а саме 2 пожежі та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
На Чернігівщині відзначили фермерів з нагоди професійного свята та обговорили пріоритети для галузі 09:06
Щороку 19 червня в Україні відзначають День фермера. Учора, напередодні професійного свята представники фермерських господарств Чернігівщини зібралися на тематичному семінарі – обговорили актуальні нині для галузі питання та відзначили кращих працівників.
19 червня: цей день в Україні і світі 08:02
День 1575 Російська агресія - Day 1575 Russian aggression