Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 11:30:24

Відбувся круглий стіл "Соціальні програми економічної самостійності. Необхідність та перспективи"

27.01.2016   15:44Агенцiя

Зустріч була присвячена партнерському обговоренню важливості впровадженню соціальних програм з економічної самостійності людей, які опинились в скрутних життєвих обставинах.

В березні 2015 року Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розпочало пілотований проект «Школа пацієнта» із соціального супроводу для людей, які живуть з ВІЛ, інтегрованою з Програмою розвитку економічної самостійності. 

Основною цільовою групою проекту є ВІЛ-позитивні жінки, які мають дітей віком до 6 років, перебувають у складних життєвих обставинах (відсутність підтримки з боку родини, проблеми у вихованні та догляду за дитиною тощо), не працюють або мають тимчасову, сезонну роботу та мають мотивацію до зміни свого становища.

В останні роки у світовій практиці все більшого поширення набувають так звані «інтегровані інтервенції», які передбачають вплив на одні сфери життєдіяльності клієнта (наприклад, його фінансову самостійність), з метою поліпшити результати впливу в іншій сфері (наприклад, здоров’я). Така синергія підходів зрозуміла: якщо поліпшити матеріальний стан клієнта, у нього з’явиться більше можливостей дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Одним з вирішальних моментів у реалізації успішного інтегрованого підходу є розвиток партнерської мережі, залученої до реалізації програм у сфері ВІЛ/СНІДу та економічної самостійності.

За весь період проекту (1,5 роки) 50 жінок мають пройти трьохмісячний курс структурованих групових занять, які включають в себе теми навиків працевлаштування, стосунків з дитиною, комунікації, поведінки в конфлікті, додаткових ресурсів, бюджету та ін. Навчання побудоване на заздалегідь підібраних матеріалах. Крім того, протягом всього проекту кожна з клієнток отримує індивідуальний супровід кейс-менеджера, який складає план індивідуального розвиту жінки, допомагає оцінити ресурси та скласти схему подальших дій.
   
Крім того, в проекті передбачений фонд підтримки жінок, в розмірі 250$ на кожну жінку, який дає змогу додатково стимулювати учасниць у вигляді оплати навчальних курсів, купівлі необхідного для праці обладнання, тощо. Таким чином, ті жінки, які проявляють найбільше зацікавлення до зміни власного життя та демонструють чітке бачення цих змін - можуть отримати допомогу у додатковому навчанні або ж технічному забезпеченні справи, яка дасть змогу заробітку.
   
Ключовим критерієм включення клієнтів до програми є ВІЛ – позитивний статус, проблеми з прихильністю до прийому АРТ та диспансеризації.
   
На разі 2 групи (18 жінок) вже завершили участь у проекті, тобто пройшли «Школу пацієнта» та 12 групових занять «Майстерні можливостей» - програму розвитку економічної самостійності.
Складність життєвих обставин клієнток пояснюється в основному відсутністю постійного джерела доходу, негативними стосунками в сім’ї, проблемами зі здоров’ям та вихованням дітей. Більшість з них починали свою участь у проекті замкненими, невмотивованими, боязкими та часто пасивними.

Ми можемо говорити про успішність підходу, який пілотується, адже отримані навички та сформовані звички вказують на значний прогрес у порівнянні з початковим рівнем жінок.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).