Відбувся круглий стіл "Соціальні програми економічної самостійності. Необхідність та перспективи"
Зустріч була присвячена партнерському обговоренню важливості впровадженню соціальних програм з економічної самостійності людей, які опинились в скрутних життєвих обставинах.

В березні 2015 року Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розпочало пілотований проект «Школа пацієнта» із соціального супроводу для людей, які живуть з ВІЛ, інтегрованою з Програмою розвитку економічної самостійності.
Основною цільовою групою проекту є ВІЛ-позитивні жінки, які мають дітей віком до 6 років, перебувають у складних життєвих обставинах (відсутність підтримки з боку родини, проблеми у вихованні та догляду за дитиною тощо), не працюють або мають тимчасову, сезонну роботу та мають мотивацію до зміни свого становища.
В останні роки у світовій практиці все більшого поширення набувають так звані «інтегровані інтервенції», які передбачають вплив на одні сфери життєдіяльності клієнта (наприклад, його фінансову самостійність), з метою поліпшити результати впливу в іншій сфері (наприклад, здоров’я). Така синергія підходів зрозуміла: якщо поліпшити матеріальний стан клієнта, у нього з’явиться більше можливостей дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Одним з вирішальних моментів у реалізації успішного інтегрованого підходу є розвиток партнерської мережі, залученої до реалізації програм у сфері ВІЛ/СНІДу та економічної самостійності.
За весь період проекту (1,5 роки) 50 жінок мають пройти трьохмісячний курс структурованих групових занять, які включають в себе теми навиків працевлаштування, стосунків з дитиною, комунікації, поведінки в конфлікті, додаткових ресурсів, бюджету та ін. Навчання побудоване на заздалегідь підібраних матеріалах. Крім того, протягом всього проекту кожна з клієнток отримує індивідуальний супровід кейс-менеджера, який складає план індивідуального розвиту жінки, допомагає оцінити ресурси та скласти схему подальших дій.
Крім того, в проекті передбачений фонд підтримки жінок, в розмірі 250$ на кожну жінку, який дає змогу додатково стимулювати учасниць у вигляді оплати навчальних курсів, купівлі необхідного для праці обладнання, тощо. Таким чином, ті жінки, які проявляють найбільше зацікавлення до зміни власного життя та демонструють чітке бачення цих змін - можуть отримати допомогу у додатковому навчанні або ж технічному забезпеченні справи, яка дасть змогу заробітку.
Ключовим критерієм включення клієнтів до програми є ВІЛ – позитивний статус, проблеми з прихильністю до прийому АРТ та диспансеризації.
На разі 2 групи (18 жінок) вже завершили участь у проекті, тобто пройшли «Школу пацієнта» та 12 групових занять «Майстерні можливостей» - програму розвитку економічної самостійності.
Складність життєвих обставин клієнток пояснюється в основному відсутністю постійного джерела доходу, негативними стосунками в сім’ї, проблемами зі здоров’ям та вихованням дітей. Більшість з них починали свою участь у проекті замкненими, невмотивованими, боязкими та часто пасивними.
Ми можемо говорити про успішність підходу, який пілотується, адже отримані навички та сформовані звички вказують на значний прогрес у порівнянні з початковим рівнем жінок.
Останні новини Чернігівщини

Ринок праці мовою цифр 10:28
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:26
Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 6 осіб постраждали.

18 квітня: цей день в Україні і світі 09:25
ДЕНЬ 1150 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1150 RUSSIAN AGRESSION
Укриття Прилуцького навчально-реабілітаційного центру відремонтувала міжнародна гуманітарна організація GER³ 14:16
Представники гуманітарної організації GER³ в Україні разом із начальником Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрієм Музикою відвідали заклад освіти, оглянувши оновлений безпековий простір.
Заклади освіти Чернігівщини отримали комп’ютерну техніку від Латвії 14:13
Нещодавно три автівки, заповнені комп’ютерною технікою, привезли й розвантажили волонтери з Латвії. На чолі команди – Інгус Островскіс, керівник асоціації «Brunotava», що вже всьоме забезпечує передачу такого обладнання.