Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 23:04:03

Відбувся круглий стіл "Соціальні програми економічної самостійності. Необхідність та перспективи"

27.01.2016   15:44Агенцiя

Зустріч була присвячена партнерському обговоренню важливості впровадженню соціальних програм з економічної самостійності людей, які опинились в скрутних життєвих обставинах.

В березні 2015 року Чернігівське обласне відділення Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розпочало пілотований проект «Школа пацієнта» із соціального супроводу для людей, які живуть з ВІЛ, інтегрованою з Програмою розвитку економічної самостійності. 

Основною цільовою групою проекту є ВІЛ-позитивні жінки, які мають дітей віком до 6 років, перебувають у складних життєвих обставинах (відсутність підтримки з боку родини, проблеми у вихованні та догляду за дитиною тощо), не працюють або мають тимчасову, сезонну роботу та мають мотивацію до зміни свого становища.

В останні роки у світовій практиці все більшого поширення набувають так звані «інтегровані інтервенції», які передбачають вплив на одні сфери життєдіяльності клієнта (наприклад, його фінансову самостійність), з метою поліпшити результати впливу в іншій сфері (наприклад, здоров’я). Така синергія підходів зрозуміла: якщо поліпшити матеріальний стан клієнта, у нього з’явиться більше можливостей дбати про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей. Одним з вирішальних моментів у реалізації успішного інтегрованого підходу є розвиток партнерської мережі, залученої до реалізації програм у сфері ВІЛ/СНІДу та економічної самостійності.

За весь період проекту (1,5 роки) 50 жінок мають пройти трьохмісячний курс структурованих групових занять, які включають в себе теми навиків працевлаштування, стосунків з дитиною, комунікації, поведінки в конфлікті, додаткових ресурсів, бюджету та ін. Навчання побудоване на заздалегідь підібраних матеріалах. Крім того, протягом всього проекту кожна з клієнток отримує індивідуальний супровід кейс-менеджера, який складає план індивідуального розвиту жінки, допомагає оцінити ресурси та скласти схему подальших дій.
   
Крім того, в проекті передбачений фонд підтримки жінок, в розмірі 250$ на кожну жінку, який дає змогу додатково стимулювати учасниць у вигляді оплати навчальних курсів, купівлі необхідного для праці обладнання, тощо. Таким чином, ті жінки, які проявляють найбільше зацікавлення до зміни власного життя та демонструють чітке бачення цих змін - можуть отримати допомогу у додатковому навчанні або ж технічному забезпеченні справи, яка дасть змогу заробітку.
   
Ключовим критерієм включення клієнтів до програми є ВІЛ – позитивний статус, проблеми з прихильністю до прийому АРТ та диспансеризації.
   
На разі 2 групи (18 жінок) вже завершили участь у проекті, тобто пройшли «Школу пацієнта» та 12 групових занять «Майстерні можливостей» - програму розвитку економічної самостійності.
Складність життєвих обставин клієнток пояснюється в основному відсутністю постійного джерела доходу, негативними стосунками в сім’ї, проблемами зі здоров’ям та вихованням дітей. Більшість з них починали свою участь у проекті замкненими, невмотивованими, боязкими та часто пасивними.

Ми можемо говорити про успішність підходу, який пілотується, адже отримані навички та сформовані звички вказують на значний прогрес у порівнянні з початковим рівнем жінок.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.