Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 16:06:38

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері проведено першу операцію з приводу раку легенів

27.01.2016   09:56Агенцiя

Проблема раку легенів є однією з найважливіших і водночас складних у сучасній онкології.

Щороку в Україні виявляється понад 17 тисяч випадків захворювань на рак легенів,  біля 13 тисяч людей помирають від нього. Хоча найвищі показники захворюваності припадають на людей віком 70 років і старше, різке їх збільшення спостерігається після 40-50 років.   

Як і при інших пухлинах, неможливо з упевненістю назвати причини захворювання на рак легенів, але є фактори, що відіграють вирішальну роль у його розвитку. Спеціалісти стверджують, що злоякісні пухлини уражають легені любителів куріння в 12 разів частіше, ніж тих, хто не палить. Пухлини органів грудної клітки часто «маскуються» під респіраторні захворювання: бронхіти, плеврити.
 
Ця проблема вкрай актуальна  і для Чернігівської області, де щорічно реєструється понад 400 випадків захворювань.

«Для діагностики раку легенів у доклінічній фазі велике значення мають профілактичні флюорографічні огляди населення, –  зазначив головний лікар КЛПЗ  «Обласний  онкологічний диспансер»  Валерій Зуб, – Але, щоб встановити остаточний діагноз, необхідно застосовувати комплекс методів спеціального обстеження хворого: рентгенографія, комп’ютерна томографія, хірургічні, морфологічні, лабораторні методи.  Всі ці обстеження проводяться в обласному онкологічному диспансері, де є для цього всі умови.

У відділенні пухлин голови, шиї та грудної клітки відкрито 10 торакальних ліжок, придбана необхідна апаратура, інструментарій, працюють підготовлені  хірурги та середній медичний  персонал. З 4 січня 2016 року в закладі почали лікувати пацієнтів з пухлинами грудної клітки, а 21 січня вже проведено першу операцію з приводу раку легенів».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.