Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 10:32:27

У Чернігівському обласному онкологічному диспансері проведено першу операцію з приводу раку легенів

27.01.2016   09:56Агенцiя

Проблема раку легенів є однією з найважливіших і водночас складних у сучасній онкології.

Щороку в Україні виявляється понад 17 тисяч випадків захворювань на рак легенів,  біля 13 тисяч людей помирають від нього. Хоча найвищі показники захворюваності припадають на людей віком 70 років і старше, різке їх збільшення спостерігається після 40-50 років.   

Як і при інших пухлинах, неможливо з упевненістю назвати причини захворювання на рак легенів, але є фактори, що відіграють вирішальну роль у його розвитку. Спеціалісти стверджують, що злоякісні пухлини уражають легені любителів куріння в 12 разів частіше, ніж тих, хто не палить. Пухлини органів грудної клітки часто «маскуються» під респіраторні захворювання: бронхіти, плеврити.
 
Ця проблема вкрай актуальна  і для Чернігівської області, де щорічно реєструється понад 400 випадків захворювань.

«Для діагностики раку легенів у доклінічній фазі велике значення мають профілактичні флюорографічні огляди населення, –  зазначив головний лікар КЛПЗ  «Обласний  онкологічний диспансер»  Валерій Зуб, – Але, щоб встановити остаточний діагноз, необхідно застосовувати комплекс методів спеціального обстеження хворого: рентгенографія, комп’ютерна томографія, хірургічні, морфологічні, лабораторні методи.  Всі ці обстеження проводяться в обласному онкологічному диспансері, де є для цього всі умови.

У відділенні пухлин голови, шиї та грудної клітки відкрито 10 торакальних ліжок, придбана необхідна апаратура, інструментарій, працюють підготовлені  хірурги та середній медичний  персонал. З 4 січня 2016 року в закладі почали лікувати пацієнтів з пухлинами грудної клітки, а 21 січня вже проведено першу операцію з приводу раку легенів».

Останні новини Чернігівщини

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії 10:11

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність" 10:03

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти 09:54

16 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів другої Інкубаційної програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Business Hub Chernihiv Region.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 червня травня по 8:00 17 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини