Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 5 грудня, 19:10:19

Про стан моніторингу проблем довкілля

26.01.2016   16:19Агенцiя

— Вивчати стан довкілля області потрібно, передовсім, для упередження надзвичайних ситуацій — підкреслив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич під час засідання територіальної Міжвідомчої комісії з питань моніторингу довкілля.

За словами директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Катерини Тканко, попри загальний задовільний стан довкілля Чернігівщини, екологічні проблеми стосуються використання та збереження практично кожного природного ресурсу регіону.

З метою виявлення таких проблем, запобігання негативних екологічних ситуацій та інформування населення про стан навколишнього природного середовища в області функціонує система моніторингу довкілля. Моніторинг здійснюють Чернігівський обласний центр з гідрометеорології, Деснянське басейнове управління водних ресурсів, інші природоохоронні установи.

Як зазначалося на засіданні, найбільш болюче питання цього напрямку на Чернігівщині — велика кількість несанкціонованих сміттєзвалищ, відсутність роздільного збору сміття, його утилізації та переробки. Непокоїть екологів недостатня кількість та потужність очисних споруд в області, що загрожує забрудненням водойм. На розв’язання даних проблем потрібні чималі кошти, і знайти їх мають не лише владні, а й підприємницькі структури.

Особливу увагу на засіданні було приділено екологічним дослідженням чернігівської річки Стрижень, проведеним фахівцями кафедри екології та охорони природи педагогічного університету.

Також було презентовано інтерактивну екологічну геоінформаційну систему області.

Останні новини Чернігівщини

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими

Груднева книгарня: що почитати у перший місяць зими 14:23

Останній місяць року завжди особливий: він сповнений турбот, надій та сподівань.

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року

10 речей, які потрібно встигнути до Нового року 14:15

Перший день останнього місяця року ідеально підходить, щоб згадати всі плани на 2021 та виокремити, що залишилось невтіленим.

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти

10 м’ясних страв на Новий 2022 рік Тигра: смачні та прості новорічні рецепти 13:57

Всі ми знаємо, як швидко летить час в передсвятковій метушні.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 гарячих супів для зими 13:51

Зима є зима, і неважливо, холодно на вулиці чи просто сиро та промозгло, а на обід хочеться з'їсти щось гаряче. А що може бути краще ніж апетитний і ароматний суп?

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19

Станом на 5 грудня в Україні зафіксовано 6622 нових випадків COVID-19 13:29

6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 690 дітей та 68 медпрацівників.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини