Перевізники відмовляються возити безкоштовно учасників Куликовської битви. ВІДЕО
Виглядає як жарт. Але зовсім не смішно виглядає битва, про яку піде мова у наступному сюжеті – між пасажирами-пільговиками, перевізниками і державою. За що і якою зброєю воюють, говорили за круглим столом «Чи знайдуться гроші в бюджеті на пільгові перевезення пасажирів і чи будуть пільгові перевезення взагалі?»

Знайдіть відмінності.
Чернігів. Літо 2015-го. Перевізники підвищують ціну на проїзд в громадському транспорті – незважаючи на спротив громадськості, яка вважає підвищення непрозорим.
Чернігів. Зима 2016-го. Перевізники закликають громадськість стати на їх захист — бо закон зобов’язує перевізників возити пільгові категорії пасажирів безкоштовно, а бюджет – не передбачає.
Головна відмінність у тому, що у медалі дві сторони: поки перевізник виштовхуватиме пасажира із автобуса, громадськість не підтримає перевізника.
А перевізник таки виштовхуватиме – бо пільги йому держава не компенсувала. В ніч з 24 на 25 грудня Верховна Рада прибрала із Держбюджету компенсацію витрат перевізникам на пільгові перевезення. А із закону №911, прийнятого на півдоби раніше, механізми цієї компенсації з місцевих бюджетів… «згубила».
Перевізники кажуть – така законодавча ситуація не тільки зруйнує порядок виконання пільгових перевезень, а й поставить під загрозу існування окремих маршрутів і навіть видів транспорту. Олег Коржов, начальник Чернігівського тролейбусного управління: «60% пасажирів тролейбусів – пільговики. Безоплатно компенсувати 60% прибутку ЧТУ ніяк не зможе. Підприємство просто не виживе». Володимир Козир, голова Асоціації автомобільних перевізників області: «В районах, де багато пільгових категорій, перевізники виживають фактично за рахунок цих видатків».
За оптимістичними прогнозами, депутати виправлять свої законодавчі помилки до кінця лютого. За песимістичними – до кінця березня. До того часу перевізники призупиняють дію пільг у своєму транспорті. Виняток – родичі загиблих учасників АТО і учасники бойових дій. Самі АТОвці просять перевізників не прикриватись ними – вони свої права відстояти зможуть. І відстоюють права решти пільговиків.
У Чернігівській міськраді кажуть, також рекомендували перевізникам возити дітей за учнівськими квитками за півціни. Але поки цю пільгу профінансувати не можуть. Олександр Бельський, начальник управління транспорту і зв’язку Чернігівської міської ради: «Ми просимо брати у автобус хоча б 1-2 пільговиків».
Але ж пільговиків набагато більше. Навіть забагато, вважають у Чернігівській профспілці підприємців, і закликають провести «інвентаризацію» пільговиків. Олена Варнакова, голова Чернігівської профспілки підприємців: «Ніхто ж не проводив інвентаризацію пільг. Там ледь не учасники Куликівської битви. Всі ці пільги призначаються, але не фінансуються». Юрій Аношенко, заступник начальника управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації: «Ну как и каких инвалидов мы можем убрать из этого списка? Это на государственном уровне должно решаться».
Аби подібні проблеми не виникали знову і знову, пільги потрібно монетизувати, щоб пільговики отримували не безкоштовний проїзд, а гроші на нього. Це ще й допоможе уникнути корупції, переконані представники громадськості. Або таких ситуацій, коли Володимир Козир – голова Асоціації автоперевізників і директор компанії-перевізника «Пассервіс Люкс» — відмовляється коментувати надходження державних коштів у свою компанію. Бо на круглий стіл він прийшов як голова Асоціації, а не директор «Пассервісу».
Якщо ж влада вирішить проблему компенсації пільг хоча б частково, перевізники кажуть – готові піти на поступки. Володимир Козир: «Но чтобы люди знали, что это делается за счет перевозчика, а не «вы обязаны».
Хоча ситуація із пільговими перевезеннями – це лише квіточки, каже член виконкому міськради. Ще не те буде. Юрій Власенко, член виконкому Чернігівської міської ради: «Питання це комплексне – на місцеві бюджети передаватиметься фінансування і медичних, і освітніх закладів. А механізмів передачі нема».
Останні новини Чернігівщини
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.