Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 04:54:32

У 2015 році 4000 чернігівчан добровільно приймали участь у прибиранні сміття у зелених зонах

04.01.2016   08:02Агенцiя

У 2015 році 4000 чернігівчан добровільно приймали участь у прибиранні сміття у зелених зонах і зібрали понад 10 тис. мішків сміття, відправивши на вторинну переробку майже 10 тонн скла і 2 тонни пластика.

Таких результатів вдалось досягти ініціативній групі «Еко Місто», в рамках якої у обласному центрі проводяться соціально-екологічні суботники, передає Громадський простiр. На додачу, активісти збирають відпрацьовані батарейки та займаються просвітницькою діяльністю у школах.

Як зазначає один із засновників та лідерів чернігівської ініціативи «Еко Місто» Сергій Безбородько, за короткий проміжок часу до екосуботників вдалося залучити практично всю "просунуту" молодь міста.

«У наших суботниках беруть участь фотографи, музиканти, ді-джеї, програмісти, художники, журналісти, які озброївшись рукавичками та мішками пліч-о-пліч збирають сміття, - розповідає він. – Після прибирання волонтери залишаються у лісі та проводять разом час: знайомляться, спілкуються, відпочивають».

За словами Сергія Безбородько, історія чернігівської ініціативної екогрупи почалася навесні 2014 року з прибирання улюбленого місця відпочинку. «За зиму на нашій галявинці у лісі накопичилася неймовірна кількість сміття і ми вирішили влаштувати суботник, - згадує активіст. – Оскільки все сміття за один день зібрати не вдалось, призначили зустріч вдруге, втретє – і так протягом всього літа».

Кожного тижня друзі три години приділяли прибиранню громадських місць відпочинку. Таким чином, вдалось звільнити від сміття лісопарк Ялівщина, берег Десни в районі старої переправи, березовий гай і озеро Земснаряд, каже Сергій Безбородько, зазначаючи, що регулярне звітування на сторінках у соціальних мережах дуже швидко дозволило знайти однодумців.

Сергій Безбородько впевнений, що все сміття зібрати неможливо, однак надихнути молодих активних людей на добрі справи - цілком реально.

«Чернігів - невелике провінційне містечко, в якому все ще споживають понад міру, - каже він. - Завдяки ініціативі «Еко Місто», в рамках якої ми не агітуємо відмовлятися від зручностей, а бути більш екологічно свідомим, вже кілька сотень людей роздільно збирає сміття, здає використані батарейки у спеціальні пункти прийому і допомагає нам на суботниках».

Чернігівській ініціативній групі «Еко Місто» також вдалось досягти успіхів у збиранні небезпечних відходів та просвітницькій діяльності. У травні 2015 року активістам вдалося за підтримки влади встановити скриньки для збору відпрацьованих батарейок у кожній школі Чернігова.

«За контейнером стежить педагог-організатор, а волонтери допомагають його обслуговувати, - розповідає Сергій Безбородько. - Оголосивши серед навчальних закладів конкурс на найбільшу кількість зібраних елементів живлення, ми наразі зібрали понад 50 тис. батарейок(більше однієї тонни)».

Нещодавно завершився проект "Дні екології в школах Чернігова", в рамках якого інтерактивну лекцію "Велика шкода маленьких батарейок" почули учні всіх навчальних закладів обласного центру.

У 2016 році «Еко Місто» має намір ввести індивідуальну мотивацію для школярів. «За кожну здану батарейку учень буде отримувати монетку "еко", які можна буде збирати, накопичувати, обмінювати на цікаві сувеніри і навіть розплачуватися ними у деяких кафешках нашого Чернігова», - ділиться планами Сергій Безбородько.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.