Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 лютого, 00:58:12

Прокуратура домагається відшкодування збитків, заподіяних незаконною порубкою дерев

25.12.2015   08:17Агенцiя

У прокуратурі передбуває на контролі питання повноти відшкодування збитків, заподіяних порушеннями вимог законодавства про охорону лісових ресурсів. Особливої актуальності це питання набуло в період дії мораторію на проведення перевірок уповноважених органів державного контролю.

Встановлено непоодинокі випадки, коли спритні ділки, користуючись складним становищем у державі та розраховуючи на безкарність, самовільно, без будь-яких погоджень чи дозволів, вирубують значні площі лісових насаджень.

Водночас окремі лісогосподарські підприємства належної охорони лісу не забезпечують, внаслідок чого завдані державі збитки не відшкодовуються. Разом з тим саме на постійних лісокористувачів законодавством покладено обов’язок вживати належних заходів щодо охорони лісових ресурсів та недопущення їх знищення чи пошкодження.

З урахуванням наведених обставин прокурорами систематично вивчаються всі факти незаконних порубок деревини, що мають місце на землях, які перебувають у постійному користуванні лісогосподарських підприємств. За наявності підстав подаються відповідні позови до суду про стягнення заподіяних збитків.

Зокрема,  рішенням господарського суду Чернігівської області  22.12.2015 задоволено позов прокурора до лісогосподарського підприємства області про стягнення понад 60 тис грн збитків, заподіяних незаконною порубкою дерев в Срібнянському районі.

Робота прокуратури на даному напрямі триває.

Останні новини Чернігівщини

Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44

Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.

П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13

Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.

На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22

Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.

На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41

До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.

У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36

Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини