Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 жовтня, 15:09:30

Одна з найстарших людей на планеті живе на Чернігівщині. ВІДЕО

19.12.2015   09:44Агенцiя

Це Христина Нагорна, жителька села Жадове Семенівського району. Якщо вірити паспортним даним, їй 115 років. Знімальній групі вдалося поспілкуватися з довгожителькою.

Христина Аврамівна Нагорна все життя мешкає в селі Жадове Семенівського району. Життя її було не просте: мати померла рано, тому росла вона з мачухою; з першим чоловіком розвелася і сама ростила доньку. Другий чоловік загинув на Великій Вітчизняній війні. Один онук похилого віку живе в Москві, є кілька правнуків. Весь зрілий вік працювала в колгоспі.

До речі, замолоду їй ще довелося попрацювати на поміщиків; пам’ятає, як утворювалися колгоспи — тоді частина селян у Жадові повстала проти насильницької колективізації. Ці події вона теж називає «війною».

Пам’ятає і справжню війну – Велику Вітчизняну, а також голодомори, яких пережила кілька. І при всіх труднощах Христина Нагорна за офіційними документами прожила 115 років. Щоправда, церковнопарафіяльної книги з записом дати її народження не збереглося, і в паспорт внесли дані з її слів. Але всі довгожителі підтверджували її вік, тому, навіть якщо є похибка, то вона невелика. Так кажуть і працівники сільради, і соціальний працівник, котрий її доглядає.

Вік приблизно підтверджується і за тими розрахунками, що її донька померла близько 13-ти років тому у віці 75 років. Отже в будь-якому випадку Христині Нагорній не менше ста десяти років. Вона каже, що сама не знає, у чому таємниця довгого життя. Довгожителька розповідає, що час від часу хворіє, інколи не хочеться їсти. І тим не менше тримається, хоча ноги болять з 60-ти років. Близько двох років тому дуже послабшав зір. А от слух гарний і співрозмовниця вона чудова.

Алла Сем’янова, яка її доглядає, каже, що підопічна дотримується постів і взагалі все життя вела розмірений спосіб життя. Має репутацію людини з певними знахарськими здібностями; досі «відшіптує» хвороби.

З розмови виходить, що Христина Нагорна пов’язує довгожительство насамперед з тим, як людина поводиться і спілкується з іншими. На прохання дати якісь поради глядачам вона наголосила, що треба людей шанувати – як вона висловилася, «учитувать».

Абсолютно точно вік нашої співрозмовниці вже, напевно, не вдасться встановити. Але є висока ймовірність того, що вона – одна з найстарших людей у світі.

СІВЕР-ЦЕНТР

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.