Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 серпня, 16:02:32

Обережно, напередодні свят активізувалися Інтернет-шахраї!

17.12.2015   14:05Агенцiя

Перед Новорічними святами зловмисники пропонують довірливим громадянам купити нібито конфіскований товар з США за досить привабливими цінами. Ті, хто повірив пройдисвітам, залишилися і без грошей, і без омріяних норкових шуб та ювелірних прикрас.

В Інтернет-просторі фіксується підвищена активність різного роджу пройдисвітів, які використовують в своїх злочинних цілях бажання громадян зекономити на подарунках до Новорічних свят.

Так, декілька чернігівців купилися на «фантастичний розпродаж» норкових шуб в Інтернеті. От тільки автори оголошення висували одну принципову умову - стовідсоткова передоплата за товар.

Декілька жінок вирішили побалувати себе вишуканими обновками і перерахували гроші. В результаті спокуса дешевого хутра лишила жінок без заощаджень. На рахунки шахраїв вони перерахували чималі суми - від 4 до 6 тисяч гривень, а обіцяної норкової шуби так і не дочекалися.

Зрозумівши, що їх ошукали, звернулися до поліції,  там з'ясувалося, що їх випадок далеко не поодинокий. Адже хутро, мобільні телефони, весільні сукні та ювелірні прикраси - улюблена приманка шахраїв.

Багато чернігівців напередодні свят Інтернет-аферисти залишили не тільки без хутра. Потерпілі пишуть заяви, що не отримали телефонів, дорогих цуценят, а замість золотих прикрас із камінцями їм вислали звичайну біжутерію.

Наприклад, шахраї пропонували норкову шуба за 4 з половиною тисячі гривень. Обіцяли підібрати на будь-який зріст та комплекцію. На питання покупців про аж занадто демократичну ціну продавці пояснювали, мовляв, що хутро - це конфіскований товар зі Сполучених Штатів Америки. Оголошення про «фантастичний розпродаж» шуб можна було знайти на багатьох Інтернет-майданчиках безкоштовних оголошень.

Потенційним жертвам зловмисники охоче розповідали про принади конфіскованого хутра. Казали, що мають склади на кордоні з РФ, попереджали, що це далеко, але запрошували приїхати пересвідчитися. Та як тільки пильні покупці погоджувалися приїхати, під любим приводом відкладали чи переносили зустріч.

Якщо ви потрапили в подібну ситуацію і сумніваєтеся в продавцях, пропонуйте зв'язатися у скайпі. Нехай вам покажуть номер власної банківської карти, паспорт, нехай підтвердять, що ця особа дійсно тот самий продавець. Шахраї, як правило, блокує власну Інтернет-сторінку чи міняє телефон.

Поліція радить громадянам, які звикли купувати в Інтернеті, бути особливо пильними особливо напередодні свят.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові повторно пролунали вибухи: є постраждалі, під завалами можуть бути люди 13:59

Російські війська вдень 26 серпня повторно атакували Чернігів. Внаслідок удару пошкоджено складське приміщення.

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус

Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08

Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:05

Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.

У Чернігові День жалоби: внаслідок ворожої атаки загинули жінка та 4-річна дитина

У Чернігові День жалоби: внаслідок ворожої атаки загинули жінка та 4-річна дитина 10:03

Сьогодні близько 5-ї години ранку росіяни завдали удару безпілотником по житловому району Чернігова.

26 серпня: цей день в Україні і світі 10:01

День 1645 Російська агресія - Day 1645 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини