Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 09:36:32

Ситуація з туберкульозом в Чернігівської області. ДОВІДКА

26.03.2012   08:16

За даними обласного протитуберкульозного диспансеру, у 2011 р. в області діагноз активний туберкульоз уперше в житті встановлено 722 хворим, що становить 66,6 випадків у розрахунку на 100 тис. населення (проти 68,4 у 2010р.).

Найпоширенішою формою був активний туберкульоз легенів: такий діагноз у минулому році встановлено 663 хворим (у 2010р. – 659).

На кінець 2011р. кількість осіб з усіма формами активного туберкульозу, які перебували під наглядом лікувально-профілактичних закладів, зменшилася на 220 і становила 1735 хворих, тобто, розповсюдженість туберкульозу становила 161 особу на кожні 100 тис. населення.

За минулий рік від туберкульозу померли 159 осіб (133 чоловіки та 26 жінок), що на 3,6% менше, ніж у 2010р. Рівень смертності в розрахунку на 100 тис. жителів скоротився з 14,9 до 14,5.

Ситуація з туберкульозом в області не обмежується лише медичною проблемою. На рівень захворюваності та смертності від цієї хвороби впливає ряд факторів, один з яких – розповсюдження ВІЛ-інфекції. ВІЛ-асоційований туберкульоз на кінець року зареєстрований у 190 хворих, що на 24 більше, ніж у 2010р. Упродовж минулого року 56 хворих на активний туберкульоз померли від СНІДу.

Область має достатню кількість ліжок для лікування туберкульозу. На кінець року їх налічувалося 775.
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини