Обласна станція переливання крові: чи підуть рекомендовані зміни на краще?
Реформування вітчизняної медичної галузі висуває нові вимоги до роботи закладів, що належать до галузі охорони здоров’я. В поле зору оптимізації потрапляє і обласна станція переливання крові, яка займається заготівлею крові та її компонентів.

За словами головного лікаря Павла Герасименка, Європейська комісія з охорони здоров’я обумовила принципи роботи таких закладів, які повинні займатися більш широким контролем не тільки над заготівлею донорської крові, її переробкою, а і над використанням компонентів крові.
«Зміна статусу зумовлює реструктуризацію всієї служби крові області, – наголошує головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко, – Передбачається створення трирівневої системи, яка буде представлена обласним центром крові, дві-три філії (Корюківка, Прилуки з відділами заготівлі крові), а також відділення трансфузії (чи кабінетів переливання крові) в лікарнях, де є хірургічна допомога.
Якщо лікарня не потребує окремого трансфузійного відділення, там будуть створені лікарняні банки крові. Контроль покладатиметься на Єдиний центр крові у Києві, або Національний трансфузіологічний центр. Сподіваюся, що зміни, які нам пропонують євро комісари, будуть корисні для нашої галузі.
Втім, ми давно готові для прийняття цих змін, але не можемо одразу змінити все, бо розуміємо – наша структура інтегрована в загальну систему охорони здоров’я Чернігівщини і від нашої роботи певною мірою залежить праця медиків у будь-якій лікарні, що використовує гемотрансфузію.
На жаль, поки не вся робота у плані отримання відповідного сертифікату виконана, адже він потребує певної кількості грошей, які на своєму рахунку повинен мати наш заклад для оплати послуг тієї фірми, що буде займатися сертифікацією та видачею документу.
Прикро, але фінансово станція переливання крові знаходиться не в дуже вигідному становищі, бо ми винні донорам, лікарням. Враховуючи, що заклад фінансується з державного бюджету, саме від нього і буде залежати швидкість отримання сертифікату Системи управління якістю».
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.