Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 15:06:34

Обласна станція переливання крові: чи підуть рекомендовані зміни на краще?

15.12.2015   08:07Агенцiя

Реформування вітчизняної медичної галузі висуває нові вимоги до роботи закладів, що належать до галузі охорони здоров’я. В поле зору оптимізації потрапляє і обласна станція переливання крові, яка займається заготівлею крові та її компонентів.

За словами головного лікаря Павла Герасименка, Європейська комісія з охорони здоров’я обумовила принципи роботи таких закладів, які повинні займатися більш широким контролем не тільки над заготівлею донорської крові, її переробкою, а і над використанням компонентів крові.

«Зміна статусу зумовлює реструктуризацію всієї служби крові області, – наголошує головний лікар обласної станції переливання крові Павло Герасименко, – Передбачається створення трирівневої системи, яка буде представлена обласним центром крові, дві-три філії (Корюківка, Прилуки з відділами заготівлі крові), а також відділення трансфузії (чи кабінетів переливання крові) в лікарнях, де є хірургічна допомога.

Якщо лікарня не потребує окремого трансфузійного відділення, там будуть створені лікарняні банки крові. Контроль покладатиметься на Єдиний центр крові у Києві, або Національний трансфузіологічний центр. Сподіваюся, що зміни, які нам пропонують євро комісари, будуть корисні для нашої галузі.

Втім, ми давно готові для прийняття цих змін, але не можемо одразу змінити все, бо розуміємо – наша структура інтегрована в загальну систему охорони здоров’я Чернігівщини і від нашої роботи певною мірою залежить праця медиків у будь-якій лікарні, що використовує гемотрансфузію.

На жаль, поки не вся робота у плані отримання відповідного сертифікату виконана, адже він потребує певної кількості грошей, які на своєму рахунку повинен мати наш заклад для оплати послуг тієї фірми, що буде займатися сертифікацією та видачею документу.

Прикро, але фінансово станція переливання крові знаходиться не в дуже вигідному становищі, бо ми винні донорам, лікарням. Враховуючи, що заклад фінансується з державного бюджету, саме від нього і буде залежати швидкість отримання сертифікату Системи управління якістю».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня 13:03

У Чернігівській області 27 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади 12:35

27 червня відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади.

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.