Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 18:13:55

Завдяки ефективності представницької діяльності органів прокуратури Чернігівщини на користь держави та громадян стягнуто майже 400 млн грн

11.12.2015   13:31Агенцiя

Органи прокуратури області активно вживають заходи щодо захисту в судовому порядку інтересів громадян і держави, в тому числі у сфері земельних відносин, державної і комунальної власності, а також щодо наповнення державного бюджету.

З початку року прокурорами Чернігівщини пред’явлено понад 650 позовних заяв на суму майже 400 млн грн. Судами на користь громадян і держави стягнуто близько 350 млн грн. При цьому реально виконано судових рішень на 138,2 млн грн.

 Серед пріоритетних напрямів прокурорської діяльності залишаються питання додержання законодавства у сфері земельних відносин. Згідно зі ст. 13 Конституції України земля, її надра, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території держави, є об’єктами власності українського народу.

Проте не всі суб’єкти господарювання та громадяни добросовісно виконують вимоги закону, тому органи прокуратури в межах наданих повноважень вживають заходи, в тому числі представницького характеру, щодо усунення порушень.

За результатами розгляду судами позовів прокурорів у сфері земельних відносин повернуто державі 2791 га земель вартістю 53 млн грн, попереджено незаконне надання їх в користування площею 6576 га вартістю 92 млн грн.

Вже розглянуто 23 позови про внесення змін до договорів оренди земель загальною площею 2 610 га, збільшено розмір орендної плати за користування ними з 269 тис грн до 1,5 млн грн.

За втручання органів прокуратури приведені у відповідність до вимог законодавства такі договори та до бюджетів додатково надійшло понад 305 тис грн орендної плати за землю.

У сфері використання земель лісового фонду також виявлено порушення, у зв’язку з чим пред’явлено позови на суму майже 20 млн грн.

Встановлено, що землі в оренду суб’єкту господарювання передано райдержадміністрацією поза межами законних повноважень, оскільки право розпорядження ними належало до компетенції облдержадміністрації.

Всього ж у сфері земельних відносин судами задоволено більш як 190 позовів прокурора на суму понад 224,5 млн грн, добровільно відшкодовано в ході судового розгляду 6,8 млн грн.

Робота на зазначеному напрямі триває.

Відділ організації прийому громадян,
розгляду звернень, запитів, зв’язків
з громадськістю та засобами масової інформації

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.