Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 серпня, 04:41:28

Прокуратура вимагає збільшити орендну плату за використання сільськогосподарських земель згідно з вимогами податкового законодавства

09.12.2015   11:16Агенцiя

Органами прокуратури області забезпечується своєчасне та оперативне реагування на проблемні питання, пов’язані з використанням земель сільськогосподарського призначення.

Як встановлено прокуратурою, незважаючи на зміни, внесені Податковим кодексом України, відповідно до яких орендна плата за використання сільгоспугідь не може бути меншою 4% від їх нормативно-грошової оцінки, окремі недобросовісні орендарі «забули» внести зміни у договори та продовжували сплачувати за використання таких земель значно менші кошти. Деякі сільгосппідприємства сплачували до бюджетів лише 0,1% від нормативно-грошової оцінки.

За результатами проведених прокуратурою вивчень встановлено, що добровільно не усунули порушення та не привели розмір орендної плати до визначеного законодавством рівня майже 1000 орендарів.

За таких обставин органами прокуратури вже подано та ще готується цілий ряд позовів до суду з метою зобов’язання таких землекористувачів внести відповідні зміни до договорів оренди землі.   

Зазначимо, що в поточному році судами вже розглянуто понад 20 позовів вказаної категорії. За їх результатами відповідачами вже проведена робота щодо внесення змін до договорів оренди земель сільськогосподарського призначення.

Останні новини Чернігівщини

Теревені про освіту:

Теревені про освіту: "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн" 20:43

17 серпня в Чернігові стартував новий проєкт від ГО "ЖІНОЧИЙ ФОРМАТ" - "Теревені" - майданчик для обговорення у легкій формі складних тем. Перша зустріч - "Теревені. Про освіту" зібрала учасників у затишному ресторані "Старий Чернігів" за обговоренням "Заходимо у клас у воєнний час: офлайн чи онлайн".

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів

Посол Британії відвідала постраждалий від війни Чернігів 20:35

Велика Британія відіграє важливу роль у підтримці України в цих надзвичайно складних умовах, спровокованих російським військовим вторгненням.

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання

Члени виконкому НОК України у Чернігівській області обговорили нагальні спортивні питання 20:28

17 серпня у Чернігові відбулось засідання виконкому відділення Національного олімпійського комітету України у Чернігівській області.

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі

Про проблеми громад — безпосередньо у громадах: В’ячеслав Чаус з робочим візитом у Новгород-Сіверському районі 20:20

Про проблеми громад Новгород-Сіверського району та шляхи їх розв’язання начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом з керівниками районних військових адміністрацій, деякими керівниками структурних підрозділів ОВА спілкувався 16 серпня з очільниками ТГ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини