Громадяни контролюють і роблять висновки
Аналітичний звіт за результатами громадського моніторингу держзакупівель в сфері освіти було презентовано 3 грудня під час круглого столу «Орієнтир – прозорі та відкриті закупівлі» в Чернігівському навчально-методичному центрі профспілок.
Протягом січня-вересня 2015 року під громадським контролем експертів Чернігівського Центру Прав Людини перебували держзакупівлі Управління освіти Чернігівської міської ради.
За словами Олександра Підгорного, керівника Чернігівського Центру Прав Людини, за час проведення моніторингу не зафіксовано проявів конфлікту інтересів та не виявлено випадків корупції, також не було зафіксовано випадків змови між учасниками торгів.
Наталія Хамко, експерт проекту, розповіла, що рівень конкуренції під час проведення відкритих торгів низький - в середньому участь в відкритих торгах приймають два учасники. Майже половина відкритих торгів була взагалі відмінена через недостатню кількість учасників. Через відсутність конкуренції не відбувається економія бюджетних коштів. Одна з причин – інфляційні очікування.
Під час обговорення проблемних питань держзакупівель учасники круглого столу - голови, секретарі та члени комітетів з конкурсних торгів бюджетних установ міста Чернігова, зауважили спільну для всіх проблему - проведення процедури закупівлі комунальних послуг. Це є лише витрачанням часу на оформлення документів, адже комунальні послуги надаються постачальниками-монополістами і вибору в кого їх закуповувати, і за якою ціною, немає. Також було зауважено, що учасники комітетів з конкурсних торгів працюють, як правило, на громадських засадах – це є додаткове навантаження до основної посади, яке вимагає багато часу і зусиль.
Дискутуючи про шляхи вирішення виявлених проблем у тендерних закупівлях, учасники дійшли згоди, що необхідно узагальнити напрацьовані пропозиції і підготувати підсумковий документ.
Аналітичний звіт можна завантажити за посиланням http://www.prostir.ua/?library=analitychnyj-zvit-hromadskyj-kontrol-ta-borotba-iz-koruptsijeyu-v-sferi-derzhzakupivel-na-chernihivschyni
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.