Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 жовтня, 13:06:19

У Чернігові зробили "стрибок до порозуміння"

03.12.2015   15:45Агенцiя

Першого грудня чернігівцям запропонували долучитися до акції «Стрибок до розуміння».

Організатором заходу виступила громадська організація «Жменя», яка вже тривалий час реалізовує інформаційні проекти та програми, спрямовані на збереження репродуктивного здоров’я.

У вівторок, 1 грудня весь світ відзначає День боротьби зі СНІДом. Активісти та волонтери «Жмені» вирішили нагадати чернігівцям про те, що поруч можуть жити люди, які страждають від цієї недуги або втратили когось з близьких, друзів, знайомих через цю хворобу. Саме тому акція «Стрибок до розуміння» нагадала містянам, що зробивши один крок назустріч, можна підтримати, зрозуміти або допомогти людям, які страждають від СНІДу або ВІЛ-інфіковані. І символічно, перестрибнувши через мега-скакалку та отримавши червону стрічку, людина розуміє, що СНІД – це лихо, яке може торкнутися кожного.

Організатори акції наголосили на тому, що кожен має усвідомлювати загрозу цієї хвороби і  важливо відповідально ставитися до статевого життя та стосунків. Але не варто відштовхувати людей, які борються зі СНІДом або живуть з ним.

«Часто для розуміння людей дуже складно зробити крок назустріч. У ситуації розуміння ВІЛ-позитивних людей цей крок стає все меншим і повільнішим. Українське суспільство, на жаль, до сьогодні не звикло сприймати людей, хворих на СНІД повноправними членами суспільства. Тому ми пропонуємо зробити не маленький крок, а великий стрибок назустріч ВІЛ-позитивним людям», - зазначила керівник «Жмені» Регіна Гусак.

Багато чернігівців, особливо студенти, долучилися до акції «Стрибок до розуміння». Молодь прийшла до Мегацентру, щоб стрибаючи через мега-скакалку, пітримати тих, хто опинився у біді, але прагне повноцінно жити та допомагати суспільству боротися із цією недугою. На думку учасників акції, слід пам’ятати: всі люди рівні. І хоча суспільство не завжди визнає це, але люди з ВІЛ такі самі його члени як і люди без цієї хвороби.

Активісти «Жмені» під час акції провели опитування учасників якими шляхами поширюється СНІД. На більшість питань учасники давали правильні відповіді та розвінчували міфи про передачу інфекції повітряним шляхом. «Я вважаю, що подібні акції викривають приховані проблеми статевих стосунків та допомагають людям усвідомити це. На мою думку, люди мають пам’ятати про те, що секс має бути захищеним та безпечним», - поділилася своїми думками одна з учасниць акції.
Кожен учасник акції, який зможе перестрибнути через мега-скакалку, отримає стрічку як символ порозуміння з ВІЛ-інфікованими.

Акція проходила в рамках проекту "Здорова родина - здорова країна" за підтримки програми «Здоров’я жінок України».

Останні новини Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4 тисячі мешканців Чернігівщини 10:54

В управлінні податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області нагадують, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Чернігівська область: за минулу добу рятувальники 20 разів залучались до дій за призначенням

Чернігівська область: за минулу добу рятувальники 20 разів залучались до дій за призначенням 10:52

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ліквідовано 19 пожеж, 2 з яких виникли в житловому секторі, 16 в природних екологічних системах та 1 інша

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 10:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

У Новгороді-Сіверському будують набережну за 11,5 мільйонів гривень

У Новгороді-Сіверському будують набережну за 11,5 мільйонів гривень 10:36

Набережну за 11,5 мільйонів гривень будують у Новгороді-Сіверському. Гроші на це виділив Євросоюз — громада виграла конкурс проєктів з розвитку туризму. Про це Суспільному розказала голова міськради Людмила Ткаченко.

Від Макіївки до Нового Бикова дорожники вкладають верхній шар нового покриття

Від Макіївки до Нового Бикова дорожники вкладають верхній шар нового покриття 10:34

На ділянці ремонту дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня між селами Макіївка та Новий Биків йдуть роботи з влаштування фінішного шару нового покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 20 км. Підрядна організація - «AzVirt» LLC .