Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 жовтня, 18:53:40

Завдяки співпраці в області працевлаштовується кожна третя особа з інвалідністю, яка звертається до служби зайнятості

03.12.2015   09:08Агенцiя

3 грудня – Міжнародний день інвалідів. У нашій країні з метою привернення уваги до вирішення проблем осіб з інвалідністю та учасників антитерористичної операції з 1 по 10 грудня оголошено Всеукраїнську декаду зайнятості.

руки

руки

Створити дієву систему допомоги цим людям у реалізації їх права на працю та інтеграції у суспільство – таке завдання, за словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, знаходиться серед пріоритетних у службі зайнятості.

Сьогодні в області працевлаштовується кожна третя особа з інвалідністю, яка звертається до служби зайнятості. Це результат  тісної співпраці соціальних партнерів:  представників органів влади, роботодавців, громадських організацій.

Так, протягом січня-жовтня поточного року на обліку в службі зайнятості перебувало 1267 громадян з інвалідністю. З них 377 осіб повернуто до продуктивної зайнятості. Зокрема, 17 людей з особливими потребами працевлаштовано на нові робочі місця шляхом компенсації роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 21 особа  започаткувала власну справу, отримавши в якості стартового капіталу виплату допомоги по безробіттю одноразово. Крім того, 75 громадян цієї категорії залучено до тимчасової зайнятості, 110 – спрямовано на професійне навчання.

«Нам необхідно подолати стереотипи, які склалися в суспільстві щодо громадян з інвалідністю. Перш за все, ми прагнемо докорінно змінити упереджене ставлення роботодавців при працевлаштуванні цієї категорії громадян. З іншого боку, ми приділяємо особливу увагу підвищенню самооцінки самих осіб з інвалідністю, формуванню у них мотивації до праці, навичок впевненої поведінки під час пошуку роботи, що є кроком до підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці”, - зазначила Лідія Падалка.

Сьогодні під особливою увагою усіх установ соціальної сфери, в тому числі й служби зайнятості, перебувають учасники антитерористичної операції на сході країни. Завдання служби зайнятості - надання повного спектру соціальних послуг цій категорії громадян з метою повернення їх до мирної праці.
У поточному році на обліку в службі зайнятості перебувало 728 безробітних учасників АТО. З них 136 осіб працевлаштовано.
 
Зокрема, 65 – отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того,  72 особи залучено до тимчасової зайнятості, 85 – направлено на професійне навчання.

Останні новини Чернігівщини

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 703 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 6 703 особи 18:53

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 27 жовтня в області щеплено першою та другою дозою 429 076 людей.

 Чернігівщина переходить у «червону» зону. Хто відчує посилення обмежень?

Чернігівщина переходить у «червону» зону. Хто відчує посилення обмежень? 18:45

Сьогодні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про встановлення «червоного» рівня епіднебезпеки для Чернігівської області, а також Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської та Хмельницької.

Поліція Чернігівщини викрила мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим громадянам

Поліція Чернігівщини викрила мережу продажу COVID-сертифікатів невакцинованим громадянам 13:58

Поліцейські викрили у Чернігові групу осіб, які створили незаконну схему з продажу COVID-сертифікатів без проходження вакцинації. Зловмисники за плату вносили дані клієнтів до Електронної системи охорони здоров’я. Лише за останніх два місяці злочинний прибуток перевищив 500 тисяч гривень.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:55

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Досі залишається без відповіді багато питань, пов’язаних з проходженням опалювального сезону

Досі залишається без відповіді багато питань, пов’язаних з проходженням опалювального сезону 11:47

26 жовтня під час розширеної наради з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств заступник чернігівського міського голови Віктор Геращенко повідомив, що вже у грудні в Чернігові можуть виникнути проблеми з централізованим опаленням.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини