Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 04:22:07

У Чернігівській міськраді пройшов семінар з аналізу та оцінки процесу впровадження громадського бюджету

27.11.2015   17:28

27 листопада у Чернігівській міській раді відбувся семінар з аналізу та оцінки процесу впровадження громадського бюджету у м.Чернігові. У семінарі взяли участь польські експерти Фундації ПАУСІ: заступник директора Фундації Кшиштоф Фільцик (м. Варшава), Борис Мартеля (Асоціація «Topografie», м. Лодзь), Юстина Півко («Центр суспільних комунікацій», Варшава) та заступник директора Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ Костянтин Плоский.

Семінар організований у рамках Проекту Фундації ПАУСІ "Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення справжнього партнерства з органами влади", що реалізується у Чернігові за сприяння Польсько-канадської програми підтримки демократії DFATD.

Участь у заході взяли автори проектів-переможців, учасники робочої групи та представники зацікавлених ЗМІ.

Заступник міського голови-начальник фінансового управління міської ради Віктор Бистров коротко розповів про ключові аспекти Положення про громадський (партисипаторний) бюджет у м. Чернігові, розробленого фінансовим управлінням міської ради. Зокрема, загальний обсяг громадського бюджету у м. Чернігові на наступний бюджетний рік – 2016 планується до 1 % міського бюджету м. Чернігова, або близько 4,8 млн. грн.

В. Бистров зауважив, що оскільки проект реалізувався вперше в країні, тож були й деякі проблеми на шляху його реалізації. Втім, був виділений час на розробку проектів, хоча в цьому році встановлені дещо стислі терміни, були проведені тренінги, низка зустрічей з громадськими активістами та мешканцями міста.

Загалом, чернігівцями подано 73 проекти, 56 допущені до голосування, з яких 32 стосувалися капітальних видатків і 24 – поточних.

Переможцями шляхом голосування чернігівців визначені 17 проектів, 13 – у частині поточних витрат, 4 – у частині капітальних витрат. Переможців визначали за більшістю голосів. Бюджет участі передбачає залучення жителів Чернігова до розподілу коштів міського бюджету. На наступний рік у місцевому бюджеті передбачено 4,8 млн. грн. на проекти чернігівців. Половина коштів буде витрачена на капітальні видатки і половина – на поточні.

Заступник міського голови підкреслив, що всі проекти мають бути  реалізовані протягом 2016 року. Також, заступник міського голови повідомив, що цього року всі витрати на реалізацію проекту, а саме: друк бюлетенів для голосування, проведення тренінгів, роз’яснювальної роботи та ін., здійснювались за рахунок польської  сторони - Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.

Польські експерти зазначили, що спочатку мали деякі сумніви щодо реалізації цього проекту протягом цього року у Чернігові. Втім, сьогодні можуть твердо констатувати, що Чернігів став першим в Україні у впровадженні партисипаторного бюджету й впевнено пройшов цей шлях. Тож, сьогодні місто може успішно ділитися своїм досвідом з іншими українськими містами, які також зацікавилися цим проектом, зокрема: Львів, Київ та ін.

Костянтин Плоский також зауважив, що Чернігів не тільки перейняв високі стандарти досвіду реалізації партисипаторного бюджету у польських колег, а й досяг високих стандартів у впровадженні громадського бюджету протягом цього року.

 
Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
До реалізації цього проекту в Україні у цьому році залучені Черкаси, Полтава й Чернігів.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини