Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 09:55:35

Прокурори вимагають відшкодувати збитки, завдані кримінальними правопорушеннями

17.11.2015   16:16Агенцiя

Питання відшкодування збитків, заподіяних кримінальними правопорушеннями, перебуває на особливому контролі органів прокуратури області, оскільки забезпечує усунення негативних наслідків злочинних діянь.

При встановленні особи, винної у скоєнні злочину, в кожному випадку ініціюється відшкодування заподіяних збитків у судовому порядку.

Так, у поточному році вже подано позовів вказаної категорії на суму понад 6 мільйонів гривень. Судами розглянуто та задоволено 83 такі позови (у т.ч. 57 – поданих в рамках кримінального судочинства) на суму 2,1 млн грн., з яких 1,3 млн грн вже реально відшкодовано.

Категорія позовів, що подаються за результатами розслідування кримінальних проваджень, є різноманітною: стягнення коштів за лікування потерпілих від злочину; відшкодування збитків, заподіяних незаконним виловом водних біоресурсів; знищенням лісових насаджень. За позовами прокурорів до бюджетів різних рівнів поверталися і кошти, протиправно виплачені приватним особам внаслідок злочинних дій. 

Крім того, вживаються заходи щодо повернення в державну чи комунальну власність земельних ділянок, що стали об’єктами злочинних дій.

Так, 24.04.2014 розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом незаконної передачі упродовж 2013-2014 років 6 га земель на території Бобровицького району за рахунок найбільш привабливих ділянок, зокрема поблизу водних об’єктів, лісу.

За результатами розслідування установлено, що фізичні особи, яким надано у власність земельні ділянки, не є місцевими жителями (мешканці м. Бровари Київської області) і до Головного управління Держземагентства у області із заявами про виділення земельних ділянок не зверталися, їх підписи в поданих документах підроблені. Один із власників землі, щодо якого рішення прийнято 10.06.2015, на момент відведення перебував у місцях позбавлення волі.

За позовами прокурора вказані землі сільськогосподарського призначення вартістю 1,2 млн грн повернуто в державну власність

Останні новини Чернігівщини

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО 08:40

Цей консультативно-дорадчий орган утворений на початку червня цього року. Його мета — забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини