Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 01:22:07

Прокуратура області захистила інтереси держави від неправомірних посягань на особливо цінні землі площею 406 га на суму 2, 2 млн. грн.

13.11.2015   18:20

Захист інтересів держави у сфері земельних відносин є одним із пріоритетних напрямів прокурорської діяльності.

Особливу увагу прокурори приділяють фактам надання в користування земель, на яких розташовані родовища корисних копалин, для цілей, не пов'язаних із надрокористуванням.

Так, за позовом прокуратури області визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держземагентства в області та визнано недійсним договір оренди земель.

Згідно з умовами вказаного договору в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства передано земельну ділянку на території Смолинської сільської ради Чернігівського району площею 275 га вартістю понад 1,5 млн грн.

Разом з тим ця земельна ділянка непридатна для ведення фермерського господарства, оскільки на всій її площі знаходяться штучні водні об’єкти – мережа відкритих каналів, які збудовано у 1980-х роках для осушування боліт з метою подальшої торфорозробки.

Крім того, відведена в оренду земельна ділянка повністю сформована за рахунок земель торфородовища «Гнилуське», а землі за цільовим використанням відносяться до земель водного фонду.

При відведенні земель у користування допущено також ряд інших порушень законодавства. Зокрема, відведені в оренду землі відносяться до особливо цінних, якими відповідно до вимог Земельного кодексу України має право розпоряджатись виключно Кабінет Міністрів України. Незважаючи на укладення договору оренди земель та його державну реєстрацію межі земельної ділянки не погоджено з суміжними користувачами та на місцевості не визначені.

Рішенням Чернігівського районного суду позов задоволено. На виконання рішення суду землі вилучено із незаконного користування.

Такі порушення виявлено і в Городянському районі.

У 2011 році Городнянською районною державною адміністрацією передано в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства землі на території Бурівської сільської ради загальною площею 131 га вартістю понад 700 тис грн.

У той же час передані у користування як сільськогосподарські угіддя земельні ділянки фактично відносяться до земель промисловості та земель під торфорозробками й розташовані в межах ділянки «Бурівське» родовища «Замглай».

Передачі земельних ділянок в оренду передувало порушення райдержадміністрацією вимог Земельного кодексу України при зміні цільового призначення земель площею 262 га, які до 2009 року перебувала в оренді Замглайського торфобрикетного заводу «Замглайторф» і 242 га з яких обліковувались як землі промисловості.

У 2009 році у зв’язку із закінчення договору оренди земель Городнянською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження про передачу до земель запасу сільської ради земельної ділянки загальною площею 262 га, із яких 253 га сільськогосподарського призначення. При цьому в порушення вимог земельного законодавства землевпорядна документація щодо зміни цільового призначення земель не розроблялася.

За принципової та послідовної позиції органів прокуратури області землі вилучено із незаконного користування.

У листопаді минулого року судом задоволено позов про скасування розпорядження райдержадміністрації, яким незаконно змінено цільове призначення земель, а в липні поточного року задоволено позов про визнання недійсними розпоряджень та договору оренди земельної ділянки.

Вказані судові рішення набрали законної сили та реально виконано.  
 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.