Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 01:18:59

Обговорили можливі зміни на ринку електричної енергії

13.11.2015   07:48Агенцiя

Експерти визначали особливості можливих змін політики уряду в рамках тематики «Реформа ринку електричної енергії».

Зустріч відбулася 12 листопада в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади в он-лайн режимі за допомогою відеопорталу YouТube.

Долучилися до відео-конференції учасники з шести міст України: Дніпропетровська, Львова, Одеси, Полтави, Харкова і Чернігова, які визначили переваги та підводні камені проекту Закону України «Про ринок електричної енергії».

Представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, експерти та громадськість взяли безпосередню участь в обговоренні особливостей проекту закону.

«Під час круглого столу експерти давали свої зауваження стосовно реформ ринку електричної енергії. Основна мета закону – дати споживачу право вибору. Крім того, громадяни повинні розуміти, як раціонально і правильно використовувати енергію і наскільки важливо створювати передумови розвитку енергоефективних технологій, що в подальшому може вплинути на рівень життя абсолютно кожної людини», – коментує проведений захід місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, яка також взяла участь у відео-конференції.

Про відсутність ефективного контролю енергоринку, високу кількість корумпогенних чинників в новому проекті закону та відсутність чіткої поінформованості споживачів в тарифотворенні наголошували представники різних міст. При цьому Роман Ніцович, керівник програм аналітичного центру «DiXi Group», наголосив, що закон має зафіксувати «правила гри» на ринку електричної енергії на 20-25 років, і ми не повинні мати ілюзій з приводу швидкого зниження цін на електроенергію.

«Закон спрямований на захист прав споживачів. Ми намагаємося відійти від монополії на ринку енергетики, щоб споживач сам обирав, у кого купуватиме електроенергію», – додав Олександр Светелік, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.