Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 червня, 10:12:46

Тепер більшість Чернгівців дізнаються де був перший залізничний вокзал завдяки зупинці "Старий вокзал"

02.11.2015   10:31Агенцiя

Найдальший куточок Чернігова знаходиться ... в самому його початку. Якщо їхати з Києва, праворуч перед автомобільним мостом через Десну, на лівому березі річки. Тут немає газу та центрального опалення, тому мешканці самі на зиму рубають дрова. Вуличного освітлення немає і не було навіть за радянської влади. А єдиний колодязь викопали ще за царя Миколи II.

Зараз цей район називається вулиця Старий Вокзал. З 1891 по 1928 роки тут дійсно був залізничний вокзал вузькоколійної  дороги Крути-Чернігів. Він розташовувався в маленькій  дерев'яній будівлі. Оскільки залізничного мосту через річку тоді не було, маленькі поїзди- «зозулі» прибували на лівий берег Десни. А до міста пасажири добиралися гужовим транспортом.

У 1925 році відкрито рух на ділянці «Ніжин - Чернігів» Південно-Західної залізниці. Але поява залізничного транспорту в Чернігові відкладено до 1928 року (міст через річку Десна не був готовий і поїзди прибували і раніше на лівий берег, де розташовувався старий вокзал вузькоколійної залізниці звідки пасажири по автодорожньому  мосту потрапляли в Чернігів).

У 1928 році побудували велику залізницю і міст через Десну, поїзди стали ходити прямо в місто. Пізніше тут розмістилося дорожньо-експлуатаційне управління і мостобуд. А також будинки їх працівників.

Днями новий автопавільйон «Старий вокзал» для пасажирів, котрі чекають проїжджого транспорту Чернігівський ДЕД встановила на 12км дороги державного значення  М-01 Київ-Чернігів-Н.Яриловичі.
Тепер людям в очікуванні транспорту є де сховатися від негоди.

Останні новини Чернігівщини

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині

Більше 73 мільйонів гривень дитячих коштів стягнуто на Чернігівщині 09:45

Деякі боржники зневажливо ставляться до обов’язку сплачувати аліменти, а інколий навмисно приховують правдиву інформацію про розмір своїх доходів та місце проживання.

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті

Бібліотекам у Чернігові передали нові видання Інституту національної пам’яті 09:37

11 червня бібліотеки Чернігова отримали нові видання Українського інституту національної пам’яті.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:06

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 14 червня травня по 8:00 15 червня 2021 року.

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина

Олександр Кодола про важливі соціально-економічні проекти для розвитку Ніжина 08:50

14 червня відбулася щотижнева оперативна нарада.

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО

Відбулося перше засідання Консультативної ради у справах ветеранів. ВІДЕО 08:40

Цей консультативно-дорадчий орган утворений на початку червня цього року. Його мета — забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, незаконно утримуваних на тимчасово окупованій території України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини