Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:45:09

Рибу били острогою

22.10.2015   09:35

В умовах цьогорічної низької водності рибні ресурси області перебувають під загрозою видового та кількісного збіднення. У ситуації що склалась допомогти рибі майже неможливо, залишається тільки не втручатись у її життя та перебіг природних процесів. Проте, негативний вплив природних чинників не аби як посилюють браконьєри, безжалісно знищуючи рибу, у більшості випадків, хижацькими способами.

Так, у ночі з 18 на 19 жовтня поточного року під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища спільно з громадським інспектором з охорони довкілля затримано 3-х жителів області, які незаконно, із застосуванням забороненого знаряддя – остроги, ліхтаря з акумулятором, у озері Вертетеч біля с. Салтикова Дівиця Куликівського району Чернігівської області добули 31 щуку.

Незаконно добуту рибу знаряддя і засоби її добування вилучені міліціонерами слідчо-оперативної групи Куликівського РВ УМВС України в Чернігівській області на місці події.
За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.

Згідно з санкціями цієї статті, зазначені протиправні дії караються штрафом у розмірі до 3400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. При цьому, притягнення до кримінальної відповідальності не звільняє порушників від обов’язку компенсувати завдану довкіллю шкоду у розмірі 10540,00 грн.

Як кажуть: «Котюзі по заслузі». І як вчинити у тій чи іншій ситуації – справа сумління кожного. Проте, варто пам’ятати, що багатство природних ресурсів є одним з головних чинників, що визначає благополуччя як теперішніх, так і прийдешніх поколінь. А їх збереження це велика відповідальність і обов’язок кожного свідомого громадянина, а не тільки контролюючих органів.

Телефон гарячої лінії Державної екологічної інспекції у Чернігівській області: (0462)65-13-62.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.