Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 12:24:47

Чи реальний видобуток сланцю в Україні вирішували в Чернігові

22.10.2015   08:05Агенцiя

Наскільки актуальне та можливе продовження видобутку газу із сланцевих порід на теренах України намагались визначити в дискусійному клубі «Експерта думка» Чернігова 19 жовтня.

Аудиторії представили документальний фільм Ігоря Чайки «Газова революція чи газовий цугцванг?», після чого продовжилась жива дискусія.

«Наша ціль познайомити з цим проектом максимально більшу кількість громади і ЗМІ, щоб ця інформація поширювалась. Може, комусь сподобається, комусь ні, але після розміщення фільму в загальному доступі можна буде зробити певні висновки», – наголошує на цілях проекту продюсер фільму Ігор Чайка.

Організаторами дискусії виступили студія медіа-проектів «Вартові демократії» спільно з Громадянською мережею ОПОРА та ДК «Експертна думка».

Якісні відмінності процесу видобутку альтернативного газу в Україні і США, угоди про розподіл продукції, відмови та форс-мажор світових компаній з приводу роботи в нашій країні обговорили учасники дискусії: представники місцевих ЗМІ, громадські діячі та студентська молодь.
 
«Потреба в енергоресурсах постійно зростає, адже їхня кількість невпинно зменшується. Саме тому населення має навчитися економити ресурси та звертати більше уваги на альтернативні джерела енергії», – прокоментувала захід місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець
 
«На Заході була компанія «Шеврон», яка мала 6 тисяч кв. км для вивчення і видобутку всіх вуглеводнів – вони пішли. У «Шелл» 8 тисяч кв. км – і вони не пробурили жодної свердловини, оформили форс-мажор й формально поки не відмовлялись від видобутку», – коментує взаємодію зі світовими компаніями з видобутку сланцю Кирило Томляк, засновник сайту Нетрадиційний газ в Україні.
Негативні відгуки в соціумі з приводу сланцевого газу, не підкріплені фактами, стимулювали команду на створення фільму. Він об’єктивно демонструє всі сторони процесу видобутку газу з нетрадиційних порід та дає стимул до формулювання власних висновків аудиторії.

Останні новини Чернігівщини

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну 11:53

Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону.

Олександр Кодола провів координаційну раду з правоохоронцями

Олександр Кодола провів координаційну раду з правоохоронцями 11:42

Міський голова Олександр Кодола провів координаційну раду з представниками правоохоронних органів щодо криміногенної обстановки та дотримання правопорядку.

Шляхом конкурсу обрано ще трьох керівників навчальних закладів у Чернігові

Шляхом конкурсу обрано ще трьох керівників навчальних закладів у Чернігові 11:39

Відбулася друга черга захистів перспективних планів у конкурсі на заміщення вакантних посад директорів чернігівських шкіл.

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії 10:11

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність" 10:03

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини