Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 19:18:27

Про випадок захворювання на бруцельоз мешканця Чернігівської області

08.10.2015   10:00Агенцiя

Головне управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області повідомляє про реєстрацію випадку бруцельозу у мешканця м.Чернігова.

При епідрозслідуванні встановлено, що хворий в квітні поточного року самостійно подорожував у Грузії, Азербайджані, Вірменії, де вживав бринзу та інші молочні продукти домашнього приготування. Вперше ознаки недуги (болі в суглобах, підвищення температури тіла) відчув 3 - 4 місяці тому. Лише у вересні звернувся за медичною допомогою і був госпіталізований для проведення стаціонарного лікування. При проведенні диференційної діагностики була відібрана кров від хворого і направлена на дослідження в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». За результатами лабораторного дослідження встановлено діагноз бруцельозу.

На сьогодні хворий отримує необхідне лікування лікування.

Розпочато проведення заходів профілактики бруцельозу, передбачених чинними нормативними документами.

Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.

Нагадуємо, що Бруцельоз - захворювання, що характеризується ураженням опорно-рухового апарату, нервової, статевої та інших систем.

Бруцели стійкі у зовнішньому середовищі. У воді вони зберігаються понад 2 місяці, в молоці - 40 днів, у бринзі - 2 місяці, в сирому м'ясі - 3 місяці, в засоленому - до 30 днів, вовни - до 4 місяців. Бруцели гинуть при нагріванні і під впливом багатьох дезінфікуючих речовин.

Від хворої людини здоровій бруцели не передаються. Резервуаром і джерелом інфекції є домашні тварини (вівці, кози, корови, свині, рідше собаки).

Зараження бруцельозом від хворих тварин відбувається контактним, харчовим і повітряним шляхами. Харчовим шляхом інфекція передається через молоко, бринзу, масло, сир; рідко через воду та овочі, забруднені виділеннями хворих тварин. Зараження повітряним шляхом може наступити при попаданні в дихальні шляхи пилу, що містить збудника (у місцях випасу і в загонах для утримання овець). Частіше хворіють особи працездатного віку (18~50 років).

Бруцельоз виникає при попаданні в організм від 10 мікробів. Воротами інфекції є мікротравми шкіри, слизові оболонки органів травлення і дихальних шляхів. На місці воріт інфекції якихось змін не розвивається. По лімфатичних шляхах бруцели досягають лімфатичних вузлів. Розмноження й нагромадження мікробів при бруцельозі відбувається переважно в лімфатичних вузлах, з яких бруцели періодично надходять у кров.

Бруцельоз відрізняється схильністю до хронічного перебігу, що пов'язано з тривалим перебуванням бруцел в організмі.

В уражених бруцельозом районах забороняється сире молоко й молочні продукти: сир, бринза, масло та ін., а також сира вода, сирі овочі та фрукти, тому перебуваючи на територіях, які є неблагополучними з бруцельозу, слід пам'ятати про небезпеку зараження цією недугою.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку

Поліція Чернігова затримала чоловіка за намагання зґвалтувати малолітню дівчинку 18:30

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали 54- річного чоловіка, який заманив до себе додому 13-річну дівчинку, погрожував їй, бив та намагався зґвалтувати. Поліцейські помістили чоловіка до ізолятора тимчасового тримання.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 901 особу 18:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 29 липня в області щеплено першою та другою дозою 143 255 людей.

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка

На Чернігівщині у липні дорожніми роботами охоплено 10 ділянок траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка 16:20

Це відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка поблизу села Манжосвіка, що під Прилуками.

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.