Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримає кошти
Щороку тисячам українських діток ставлять складні і невтішні діагнози з вироком «інвалідність». У кращому випадку лише половині з них можуть допомогти медичні і реабілітаційні заходи, решта отримує пожиттєвий соціальний супровід. Тому за кожне таке дитяче життя, якому є хоч найменший шанс допомогти, борються фахівці обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

На Чернігівщині близько чотирьох тисяч дітей мають інвалідність. Майже півтори тисячі із них, які підлягають реабілітації, проходять її в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, більше відомому під назвою «Відродження». Серед фахівців, які працюють з маленькими пацієнтами, і спеціаліст з монтессорі-терапії, унікальної тим, що вона кожну дитину від самого народження розглядає як особистість і сприймає такою, якою вона є. За теорією Монтессорі, у дитячому віці є декілька сенситивних періодів сприйняття світу, які в дорослому житті вже ніколи не повторюються, і завдання спеціаліста – допомогти дитині розвиватися в кожному з цих періодів.
Серед реабілітаційних методик центру — сенсорна система «Нірвана», до якої входить 160 різних вправ – діти ловлять метеликів, плавають у віртуальній водичці або, наприклад, ганяють кротів для концентрації уваги.
Апаратна реабілітація – комплекс «Локомат». Ноги-роботи дають можливість діткам, які мають навіть найважчі опорно-рухові розлади, відчути, як це – ходити.
Значна частина обладнання центру – це допомога іноземних меценатів, які підтримують його від перших днів створення. Цьогоріч у центрі розробили проектно-кошторисну документацію для отримання грошей із державного бюджету – на велике розширення, адже щороку кількість дітей з інвалідністю в області, на жаль, збільшується. Василь Пасічник, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів: «Щороку десь 500 дітям встановлюється первинний діагноз. Ми плануємо побудувати блок водної терапії з гідромасажними боксами і басейном, добудувати ще один поверх. Гроші мають бути, бо проект вже затверджений міністерством». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Виділення частини грошей вже затверджено, але у цьому році ми б не встигли ці кошти освоїти, тому почнеться реалізація цього проекту з наступного року».
Окрім матеріально-технічної сторони проблеми реабілітації дітей з інвалідністю є ще й медична, адже багато діагнозів можна попередити. Зараз спеціалісти центру разом з іншими українськими фахівцями вивчають необхідність глибокої інтеграції генетики в медицину і наводять один із прикладів такої необхідності: дитина, 13 років, має відставання психічного і фізичного розвитку через те, що в ранньому віці у неї не діагностували порушення білкового обміну. Елементарна дієта могла б запобігти інвалідності.
Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.