1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні це також і День ветерана
Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року приєдналася до святкування цього дня.
![](/uploads/11703-m.jpg)
Мета відзначення цього дня – нагадати кожному про обов’язок бути турботливими та милосердними до найповажнішої частини суспільства.
На Чернігівщині, де третину населення становлять громадяни віком після 60-ти років, людьми такої категорії опікується КЛПЗ «Обласний госпіталь для інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни». За словами головного лікаря закладу Володимира Товчиги, щорічно госпіталь надає медичну та реабілітаційну допомогу понад 2 тис. чоловіків та жінок переважно похилого віку.
«У нашому закладі працює два відділення – реабілітаційно-терапевтичне та реабілітаційно-неврологічне, де широко застосовуються фізіотерапевтичні методи лікування, масаж, лікувальна фізкультура, тренажери, тобто, весь комплекс, який можна призначати людям в залежності від їхнього стану. Приємно, що про нас ніколи не забуває як обласна, так і міська влада. Завдяки їхній турботі, а також уваги з боку спонсорів, наш заклад має все необхідне для того, щоб пацієнти почувалися тут, як вдома. Немає проблем із медикаментами, харчуванням, проведенням дозвілля для наших стареньких. В нас працює злагоджений і турботливий персонал, які – від молодшої медичної сестри і до завідувачів відділень – докладають неабияких зусиль, щоб громадяни похилого віку повною мірою відчували жагу до життя. На щастя, нам вдається підтримувати заклад в належному стані – маленькі, затишні палати на 4-2 ліжка, оснащені всім необхідним для людей з обмеженими фізичними можливостями, є візочки, ходунки, інше засоби для пересування. Одночасно можемо приймати на лікування до 100 пацієнтів», – наголошує Володимир Товчига.
Умовами перебування у закладі задоволені і його пацієнти.
80-річний житель Корюківки розповідає: «Я вже понад 10 років майже постійно лікуюся тут і знаю – лише завдяки медичному персоналу госпіталю, мені вдається не тільки порівняно нормально себе почувати, а і займатися вихованням онуків».
Бабуся трьох онучок з Чернігова додає: «Медики госпіталю вже стали для мене начебто другою родиною. Так як вони лікують та доглядають мене тут, мабуть, в жодній з інших лікарень не буває. Я люблю цих людей і зичу їм терпіння».
76-річний прилучанин говорить: «У госпіталі мене все влаштовує – наявність ліків, фізпроцедур, телевізори в палатах і хороше харчування. Ми, старі люди, знаємо – якщо до нас так ставляться лікарі – значить, ми ще комусь потрібні!».
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.