Створення належних та безпечних умов дорожнього руху – основне завдання працівників дорожньої галузі
Дорожники Чернігівської області намагаються робити все можливе для цього, адже це перш за все - питання безпеки учасників дорожнього руху.

Але, не все залежить лише від них. Іноді, люди своєю поведінкою на дорогах самі створюють небезпечні ситуації - влаштовуючи стихійну торгівлю чи встановлюючи рекламні щити, наражаючи, при цьому, на небезпеку не тільки себе, а і всіх користувачів автомобільних шляхів.
Так, всім відомо, що за допомогою рекламних щитів, розміщених уздовж доріг, проводиться дуже вдале поширення інформації. Практично всі компанії, фірми, магазини, заводи-виробники і маленькі контори вдало використовують такий вид реклами. Але, підприємці розміщуючи рекламні щити на дорогах, навіть не підозрюють наскільки це може бути небезпечно і до чого можуть призвести наслідки від встановленої у недозволеному місті рекламної атрибутики.
Нажаль, в більшості випадків дуже важко встановити власника конструкцій на каркасах, наприклад, біг-бордів, сітілайтів – на них відсутнє маркування із зазначенням найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії. Однак, найтрагічнішим у даній ситуації є не так відсутність дозволів на розміщення реклами, як те, що їх поява на дорозі відволікає увагу водіїв та загрожує життю людей.
Аби не допустити трагедій на дорогах, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, повідомляє, що рекламоносії, встановлені в межах смуги відведення автодоріг, не повинні:
- погіршувати умови безпеки дорожнього руху;
- погіршувати або обмежувати видимість на дорозі, у напрямку руху чи збоку, затемняти або знижувати ефективність сприймання дорожніх знаків, світлофорів та інших технічних засобів організації дорожнього руху;
- засліплювати учасників дорожнього руху, у тому числі внаслідок дії ефекту світлоповертання від рекламоносія;
- зменшувати габарити шляхопроводів та інших інженерних споруд;
- заважати руху пішоходів;
- створювати звукові ефекти, що негативно вливають на умови руху.
Також, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області нагадує про заборону будь-якої торгівлі в межах смуг відведення автомобільних доріг загального користування області згідно з Постановою КМ № 174 від 24.12.2001 року.
Пам’ятаємо, що стихійна торгівля поблизу доріг несе загрозу життю і здоров’ю продавців та покупців. Крім того, стихійна торгівля здійснюється без відповідних документів, що не гарантують безпечність та якість харчових продуктів.
Дбаємо про власну безпеку та безпеку інших!
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.