Затримано головного державного інспектора Чернігіврибоохорони
10 вересня оперативна група Головрибводу спільно з громадськими інспекторами рибоохорони затримали головного державного інспектора Чернігіврибоохорони – Примачка Ярослава, що разом зі своїм братом та громадянином Г. здійснювали лов риби незаконним знаряддям лову – електровудкою. Інцидент стався на озері Плівня Чернігівської області.

«У порушників було виявлено та вилучено гумовий човен «Барк», акумуляторну батарею, дроти та 4 кг свіжовиловленої риби. На місце події негайно викликали працівників міліції Чернігівської області. Рибоохоронні заходи здійснювались в селі Шаболинов Короповського району» - прокоментував затримання в.о. начальника Головрибводу Олександр Тітов.
Сума збитків, завданих рибному господарству складає 1530 грн. За фактом незаконного вилову складено протоколи про адміністративні правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 85 ч.4 КУпАП.
Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «10 вересня Держрибагентство підбило перші підсумки посиленої боротьби з електровудочниками. Ми сфокусувалися на цьому напрямі і за 2 тижні нам вдалося виявити майже стільки порушень, скільки було зафіксовано за весь минулий рік. Разом з тим Держрибагентство попередило, що не обмежиться двотижневиком – контроль буде постійним. Випадок на Чернігівщині є цьому підтвердженням. Незважаючи на посаду чи звання, інспектор ти чи звичайний громадянин – за свої дії доведеться відповідати перед законом. Підкреслюю, закон єдиний для всіх – поблажок нікому не буде».
Нагадаємо, Держрибагентство вважає адміністративні штрафи недостатньою мірою покарання за таке грубе порушення правил рибальства, як електролов. Відомство виступає за посилення кримінальної відповідальності за даний вид порушення. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років. За вилов забороненими знаряддями – позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.
Довідкова інформація:
Продаж, придбання та рибальство електровудкою заборонені законодавством України, проте браконьєри активно використовують це знаряддя лову, чим наносять колосальну шкоду рибним ресурсам та екосистемі водойм України. Механізм дії електровудки залежить від розряду струму, що подається та схеми електровудки: якщо імпульс струму не дуже сильний – риба шокується і спливає на поверхню води, при потужному струмі риба гине. Навіть якщо рибі вдалося вижити – вона втрачає здатність до нересту. Крім того, електровудки буквально випалюють дно водойми: знищують планктон, ікру, личинку тощо. Струм, запущений у воду, не зникає одразу і перетворюється у електроліз, що лишає після себе отруйні хімічні речовини, які поширюються за межі дії вудки. Через це риба та водні біоресурси вимушені мігрувати до іншого середовища.
http://darg.gov.ua/
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.