Чи стали перевезення у Чернігові комфортнішими? ВІДЕО
З моменту підвищення вартості проїзду у громадському транспорті Чернігова жителі міста чекають на анонсовані зміни. Під час квітневих подій, які викликали неабиякий резонанс, перевізники обіцяли підвищити якість обслуговування, а міська влада — поміняти діючу схему міського сполучення, що мало зняти цілу низку проблемних питань. Відтоді минуло трохи більше п’яти місяців. Що змінилося за цей час та чи стали перевезення комфортнішими?

П’ять місяців минуло від резонансного рішення міської ради про підвищення тарифів на проїзд у міському пасажирському транспорті. Тоді керівництво Чернігова заговорило про докорінні зміни у схемі транспортного сполучення. Запевняли, схема розроблена, необхідно внести лише корективи.
П’ять місяців потому під час прес-конференції робоча група, яка працювала над транспортними проблемами, заявляє: «Розроблена у 2013-му році маршрутна сітка — неактуальна. Розрахункова кількість пасажирів не відповідає дійсності, та й тролейбусів, на які робилася ставка, критично не вистачає: потрібно мінімум 112, а в наявності, з гріхом попалам, 72».
Сполучення з мікрорайоном «Астра» в міському управлінні транспорту обіцяють налагодити максимум на початок наступного року, кажуть, практично всі технічні вимоги перевізників та ДАІвців вже виконали. Окрім того, в порядку експерименту, наступного тижня 4-й та 5-й тролейбуси у денний час курсуватимуть неповним маршрутом.
Окрім того міська рада розглядає низку пропозицій щодо можливості придбання вживаних тролейбусів в країнах Євросоюзу. Все це дасть можливість значно зменшити вплив автоперевізників, які, кажуть, геть знахабніли, на ринок послуг.
До речі, у квітні перевізники також обіцяли підвищити якість послуг — щойно вдасться вилізти з боргів. Та ситуація не міняється, кажуть громадські активісти. Допоки нарікання по кожному автобусу чи маршрутці не перетворюються на відповідний акт. Так, тимчасовий виконавець на 27-му маршруті після обстеження взявся прибирати недоліки.
Нині громадські активісти перевірили стан не більше половини транспортних засобів, але роботи тривають. І незабаром перевіряючі підуть по другому колу, аби на власні очі побачити усунення недоліків.
І якщо технічний стан маршруток завдяки постійним перевіркам і покращиться, то ситуація з перевезенням пільговиків навряд чи. Принаймні на таку думку наштовхує слова представників управління транспорту.
То що ж зрештою змінилося? Нової схеми немає, і поки що чекати не ватро. Перевізники як їздили, так і їздять на старих автобусах, як виставляли пільговиків з маршруток, так і продовжують це робити. У міському управлінні транспорту кажуть, що боротися з цим можна — письмовими скаргами на водіїв та кондукторів, адже такі документи можуть стати вагомим фактором під час наступного конкурсу перевізників. А за самою комісією має пильно стежити громада.
Ймовірно, в такому разі міські перевезення стануть комфортнішими.
Останні новини Чернігівщини
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56
Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.