Чернігівськи школи отримали подарунки за найбільшу кількість зібраних батарейок
В травні цього року активісти громадської ініціативи «Еко Місто» за підтримки Чернігівської міської ради встановили контейнери для збору відпрацьованих батарейок в усіх школах міста.

Спеціально до Днів сталої енергії, що проходили в Чернігові в рамках Угоди мерів, вони оголосили про початок конкурсу серед шкіл на найбільшу кількість зібраних батарейок. Він тривав з травня і до закриття пришкільних таборів. Нарешті, 8 вересня, після завершення всіх підрахунків, відбулося нагородження переможців.
Ними стали ліцей №15 та загальноосвітня школа I–III ступенів №5. Кожна з них отримала світлодіодний ліхтар для подвір’я від партнера акції ТОВ «Атілос». Ліцей №15 відзначився найбільшою кількістю батарейок, зібравши їх 2942.
Шкільний педагог-організатор Наталія Михайлівна Кулакова повідомила: «У нас така робота ведеться постійно. Ми завжди говоримо своїм учням, що Чернігів потрібно робити чистішим. В нашому шкільному парламенті навіть є спеціальна група, котра займається саме проблемами екології. Її учасники проводять бесіди з учнями молодших класів, розповідаючи про те, наскільки важливо прибирати сміття, і що може статися, якщо цього не робити. Тому, коли ми почули, про початок такої акції, дуже сильно зраділи».
Школа № 5 стала переможцем завдяки найбільшому коефіцієнтові.
Незважаючи на невелику кількість учнів (392), разом вони зібрали 2789 батарейок, тобто по 7,11 на одну людину. В школі до акції поставилися відповідально. З учнями провели бесіди про користь та шкоду батарейок, а також конкурс малюнків на тему « Наше довкілля – це все». Наймолодші учні школи долучилися до акції з власним гаслом: «Здай батарейку – врятуй їжачка!» Такий девіз обрано не випадково. Як відомо, одна пальчикова батарейка забруднює 20 кв. м землі, а це територія, де проживають один їжак, два кроти та тисяча дощових хробаків.
«Ми почали збирати батарейки задовго до початку акції в міському масштабі. Всі учні нашої школи добре знають про шкоду батарейок для навколишнього середовища. Тому збирали ми їх дуже активно. До цього процесу долучилися і діти, і дорослі. Допомогали батьки, вчителі, технічний персонал школи», – розповідає вчитель біології Євгенія Георгіївна Борок.
Подібний досвід зі збору батарейок до початку міської акції мали й інші школи міста – №5, 15, 16, 20, 29, 31, 36. На жаль, цього разу їм не вдалося стати переможцями, однак організатори обіцяють, що акція буде довгостроковою, а отже кожного навчального року або навіть семестру на найактивніші навчальні заклади очікуватимуть нові подарунки та мотиваційні призи.
У підсумку всі школи Чернігова зібрали 13 402 батарейок. Завдяки цьому вдалося врятувати 268 тыс. кв. м землі та понад 5 млн. літрів води, які могли б забруднитися від потрапляння в них такої кількості цих відходів.
«Молодь – це та аудиторія, яка найлегше сприймає будь-які акції та нововведення. Важливо зі шкільних років долучати підростаюче покоління до екологічної освіти, стимулювати до безпосередньої дії. На уроках часто розповідають про шкідливі речі, про необхідність дбати про довкілля. Однак, коли учень власним вчинком впливає на його покращення і бачить результат, це набагато ефективніше», – поділився думками один із ініціаторів акції, активіст «Еко Місто» Сергій Безбородько.
Партнерами акції стали Агентство США з міжнародного розвитку USAID, Асоціація «Енергоефективні міста України», Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. У якості спонсорів акцію підтримали виробник світлодіодних світильників ТОВ «Атілос» та виробник пластикової тари ТОВ «Пласт-бокс» Головні партнери – Чернігівська міська рада, а також Управління освіти та економіки Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.